Poszukujesz inspiracji?…  Innowacja zaprezentowana niedawno przez firmę Karl Knauer KG, specjalizującą się w produkcji opakowań w Schwarzwaldzie, oraz Krones AG, dostawcę systemowego dla przemysłu napojów z Neutraubling, mogłaby zrewolucjonizować opakowania wtórne w segmencie napojów.

Opatentowany na całym świecie nośnik kartonowy “LitePac Top” sprawia, że konwencjonalna folia termokurczliwa stosowana do pakowania jest zbędna i dzięki temu unika się zbędnych opakowań, pakowanie po pakowaniu. Potencjał oszczędności w samej Europie Zachodniej, która zużywa rocznie od 60.000 do 80.000 ton folii termokurczliwej, jest ogromny.

Karton zamiast folii termokurczliwej: Ogromny wzrost ochrony środowiska, wydajności i wygody

Tylko w samych Niemczech co roku sprzedaje się od 1,5 do 2 miliardów zwrotnych butelek na napoje PET, pomimo uzgodnionych celów dotyczących zakazu stosowania jednorazowych produktów z tworzyw sztucznych. 2-litrowe, 1,5-litrowe i 0,5-litrowe butelki PET są i nadal będą najpopularniejszą formą opakowań w segmencie napojów. Ponieważ sprzedawcy detaliczni uznają te jednorazowe butelki plastikowe za łatwiejsze w obsłudze niż szkło, tj. butelki zwrotne, ich liczba pozostanie w najbliższych latach wysoka.

Dlatego tym ważniejsze jest, aby wokół tych butelek unikać każdego pojedynczego grama dodatkowego tworzywa sztucznego, czyli opakowania wtórnego. Do tej pory standardowe 4 lub 6 opakowań było utrzymywanych razem przez opakowania z folii termokurczliwej. Folia ta jest jednak produkowana z surowców nieodnawialnych i w związku z tym jest coraz bardziej krytycznie oceniana przez konsumentów.

Dwie firmy w branży opakowaniowej połączyły siły, aby zaoferować sprzedawcom detalicznym i rozlewniom alternatywę dla takich konwencjonalnych rozwiązań w zakresie folii. Firma Karl Knauer KG, specjalista w dziedzinie opakowań w Schwarzwaldzie, oraz firma Krones AG, dostawca systemowy dla branży napojów z Neutraubling, wspólnie stworzyły “LitePac Top”, trwałe rozwiązanie w zakresie opakowań z tektury.

Zamiast folii termokurczliwej solidny nośnik kartonowy bezpiecznie mieści razem 6 opakowań od 0,5 do 2 litrowych butelek PET lub puszek do napojów. LitePac Top, dostosowany do konstrukcji butelki lub puszki, jest po prostu przymocowany na górze i mocno trzyma pół tuzina pojemników na napoje razem. Ponadto 100-procentowa taśma papierowa jest owinięta wokół opakowań 1,5 i 2-litrowych w celu zapewnienia stabilności. To, co brzmi prosto, jest w rzeczywistości proste, a zatem ma kilka zalet…

Więcej: WWW

Źródło: Karl Knauer

- reklama -

Co dziś generuje Ci największy problem/koszt przy produkcji opakowań i chciałbyś to zmienić?

2. Co jest największym kosztem pozostałości poprodukcyjnych?

3. Jak najszybciej zwiększyć techniczną jakość produkcji?