- Reklama -spot_imgspot_img

Inteligentne rozwiązania o wartości dodanej

- Reklama-

Koenig & Bauer już wielokrotnie zmieniał świat druku. Z klasycznego przedsiębiorstwa produkcyjnego przekształciła się w sprawnego dostawcę technologii, a liczne produkty i oferty cyfrowe uzupełniają jej maszyny drukarskie. Dzięki nowej jednostce w ramach grupy, skoncentrowanej na transformacji cyfrowej, Koenig & Bauer intensyfikuje obecnie rozwój nowych modeli biznesowych i rozwiązań cyfrowych obejmujących cały cykl życia produktów poligraficznych.

Strategia grupy Koenig & Bauer EXCEEDING PRINT przyjmuje globalne megatrendy, jako podstawę do dalszego rozwoju transformacji cyfrowej firmy i kontynuacji rozwoju cyfrowych modeli biznesowych. Nowe produkty cyfrowe powiązane z podstawowym produktem firmy – maszynami drukarskimi do praktycznie wszystkich podłoży i technologii – są dodawane do portfolio i zapewniają, że klienci mogą nadal polegać na maksymalnej wydajności i dostępności w przyszłości.

- Reklama -

“Transformacja cyfrowa to ‘biznes dla ludzi’. Reorganizacja w kulturze korporacyjnej i innowacyjnej, w połączeniu z rozwojem nowoczesnego oprogramowania dla naszych klientów, napędza przejście firmy z producenta maszyn do dostawcy technologii” – mówi Ralf Sammeck, członek zarządu i CDO w Koenig & Bauer. “Stajemy się ‘zaufanymi doradcami’ naszych klientów i możemy wykorzystać dane do wyprowadzenia zaleceń dotyczących działań, na przykład w celu zwiększenia efektywności produkcji.”

Nowa jednostka cyfrowa działa na poziomie grupy od 2022 roku, koordynując i wspierając rozwój, wdrażanie i wprowadzanie na rynek cyfrowych produktów i usług – od początkowego pomysłu do komercyjnej rentowności.

Sandra Wagner, wiceprezes ds. cyfryzacji i szefowa interdyscyplinarnego zespołu

“Kierujemy naszą uwagę na naszych klientów i zapewniamy im wsparcie wszędzie tam, gdzie dzięki rozwiązaniom cyfrowym mogą uczynić swoje firmy jeszcze bardziej rentownymi” – mówi Sandra Wagner, wiceprezes ds. cyfryzacji i szefowa interdyscyplinarnego zespołu. Jako była szefowa sprzedaży i marketingu w spółce-córce grupy Koenig & Bauer Coding pomogła nadać twarz sztucznej inteligencji: Cyfrowy asystent Kyana oferuje każdą opcję inteligentnego wsparcia produkcji, od zdalnego serwisu po konserwację predykcyjną. Wagner i jej zespół planują dalszą rozbudowę tej usługi i zamierzają zintegrować już istniejące możliwości Koenig & Bauer w zakresie rejestrowania, analizowania i interpretowania danych maszynowych przy użyciu sztucznej inteligencji w centralną, wspomaganą przez AI platformę dla klientów.

Ponadto w najbliższym czasie planowane jest wprowadzenie na rynek cyfrowego produktu, który łączy dwa kluczowe elementy strategii grupy EXCEEDING PRINT, czyli zrównoważony rozwój i cyfryzację. W końcu Koenig & Bauer i jego globalni klienci nie tylko wywierają decydujący wpływ na świat druku i opakowań, ale także ponoszą wspólną odpowiedzialność za zrównoważoną strukturę procesów produkcyjnych.

Źródło: Koenig & BauerPrenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii związanej z tematami komunikacji.

Jak długie informacje prasowe czytasz?

Co decyduje o Twoim zainteresowaniu daną informacją?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych