Inteligentny robot Epson WorkSense W-01

Prezentując na automatica 2018 najbardziej rozbudowane portfolio robotów w historii, Epson potwierdza 30 lat doświadczenia, podejście zorientowane na klienta oraz przedstawia strategiczne plany rozwoju robotyki do 2020 roku.

- reklama -

Na targach automatica 2018 firma Epson zaprezentowała najnowsze portfolio opracowanych przez siebie robotów. Wśród pokazywanych urządzeń znalazł się m.in. WorkSense W-01, czyli robot z podwójnym ramieniem.

Ta premierowa linia robotów SCARA oraz robotów pionowo-osiowych potwierdza zaangażowanie Epson w rozwój innowacji w robotyce oraz wsparcie wzrostu w Europie, spełniając oczekiwania wielkich oraz małych firm.

Wiemy, że implementacja robotów na terenie Środkowej oraz Wschodniej Europy prawdopodobnie wzrastać będzie w ciągu najbliższych dwóch lat o 10-20% rocznie i będzie to drugi wynik pod względem wzrostu, zaraz po Chinach. Upraszczając programowanie robotów, wspierając złożoną produkcję oraz dostarczając gotowe rozwiązania, staramy się usuwać bariery wdrażania automatyki. Jednocześnie w tym samym stopniu jesteśmy zaangażowani we współpracę z naszymi klientami, aby dostarczyć rozwiązania, które spełnią ich oczekiwania – powiedziała Ewa Pytlak, Marketing Coordinator Poland & Baltics w Epson.

W trakcie automatica 2018 Epson zaprezentował WorkSense W-01 – autonomicznego robota o podwójnym ramieniu, który idealnie nadaje się do złożonych zadań, wykonywanych na małej przestrzeni. Opisywany jako „widzący, czujący, myślący, pracujący” robot został zaprojektowany, tak by sprawdził się jako autonomiczne wsparcie w różnorodnych zastosowaniach produkcyjnych. Robota wyposażono w wiele wewnętrznych czujników: od kamer po czujniki nacisku.

Kontynuując rozwój na rynku europejskim, Epson rozszerzył ofertę budżetowych robotów precyzyjnych i 6-osiowych. Są one zaprojektowane tak, by sprostać zmieniającym się potrzebom europejskiego biznesu – nowe portfolio robotów zaspokaja rosnące zapotrzebowanie wśród małych oraz średniej wielkości firm na przystępnie cenową automatyzację oraz bardziej precyzyjną oraz wydajną technologię.

Epson już 7 rok z rzędu jest światowym liderem w segmencie robotów SCARA – a do 2020 roku chce zwiększyć udział w tym rynku do 40%. Wprowadzając w tym miesiącu trzy nowe modele, firma jest staje się na świecie producentem robotów, który ma w tej klasie tak kompleksową ofertę pod względem stosunku ceny do możliwości.

SCARA T6, dostępny w internetowym sklepie Epson, jest idealny do zastosowań typu „pick and place”. Precyzyjnie obsługuje ładunki o wadze do 6kg, czyli dwa razy więcej od poprzedniego modelu T3.

Robot VT6-L, który również prezentowany był na tegorocznych targach automatica, a niedługo będzie dostępny w sklepie – za przystępną cenę oferuje automatyzację powtarzalnych zadań. N6 uzupełnia ofertę robotów Epson, wspierając rewolucję w kinematyce – ten 6-osiowy robot dla przemysłu zajmuje niewiele przestrzeni, jednocześnie oferując niebywałą sprawność.

Na podstawie informacji firmy Epson

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.