- Reklama -spot_imgspot_img

Invercote i Incada: gdy wybór należy do specjalistów od kartonu

- Reklama-

Iggesund Paperboard, firma grupy Holmen, posiada dwie najbardziej wartościowe marki kartonu w Europie. Taki jest wniosek z badania marek przeprowadzonego przez firmę Opticom International Research. Ponad 200 przetwórców – firm przetwarzających karton w gotowe opakowania – umieściło marki Iggesund Invercote oraz Incada na samym szczycie listy.

Ankieta objęła przetwórców z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii, Belgii i Holandii w takich segmentach branży jak opakowania farmaceutyków i kosmetyków, czekolady i słodyczy, suchych, mrożonych i chłodzonych produktów spożywczych oraz win i alkoholi. Badanie przeprowadzane jest raz na dwa lata od roku 2004. Marki firmy Iggesund konsekwentnie zajmują w nim czołowe pozycje.

„Każde zwycięstwo w tym rankingu to dla nas potwierdzenie, że obie rodziny naszych kartonów spełniają zapotrzebowania branży”, skomentował z zadowoleniem Kenneth Nysten, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Iggesund. „Oczywiście szczególną radość sprawia fakt, że uczestnikami badania są przetwórcy, którzy żyją z przekształcania tego białego, lekkiego kartonu w funkcjonalne i piękne opakowania”.

- Reklama -

Badanie pokazało również, że wysoka jakość i polityka zrównoważonego rozwoju stają się coraz ważniejszymi kryteriami wyboru. Przetwórcy mają także wysokie oczekiwania wobec takich cech jak drukowność, zadrukowalność, a także jakość bigowania. Invercote oraz Incada są w stanie spełnić je bez trudu.

Firmy Iggesund i Stora Enso są postrzegane jako liderzy na rynku kartonu pod względem zrównoważenia, nawet jeśli większość respondentów nie wskazała wyraźnego lidera w branży.

„Opinia przetwórców, w tym fakt, że wskazywali na przerabialność i jakość produktu, wzmacnia nasze przeświadczenie, że zmierzamy w odpowiednim kierunku. Ich uznanie dla naszych działań w dziedzinie zrównoważenia także jest ważnym i silnym argumentem przemawiającym na korzyść naszych wyrobów”, dodaje Nysten.

Najbardziej wartościowe marki kartonu w Europie według badania:

 1. Invercote (Iggesund)
 2. Incada (Iggesund)
 3. Tambrite (Stora Enso)
 4. Ensocoat (Stora Enso)
 5. Performa (Stora Enso)
 6. BillerudKorsnäs (BillerudKorsnäs)
 7. CKB (Stora Enso) NOWOŚĆ 2018
 8. MetsäBoard Pro (Metsä Board) NOWOŚĆ 2018
 9.  Alaska Plus (International Paper)
 10. MetsäBoard Classic (Metsä Board) NOWOŚĆ 2018
 11. MetsäBoard Prime (Metsä Board) NOWOŚĆ 2018
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie pochodzi z całej grupy dotyczącej "EKOLOGII".

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych