Region Münsterland w Niemczech ma wiele do zaoferowania: zagęszczenie zlokalizowanych tam firm informatycznych spowodowało ochrzczeniem niemiecka Dolina Krzemowa. Siedziba firmy Mediahaus, która oferuje usługi e-commerce i prowadzi drukarnię opakowań, znajduje się w Ahaus.

- reklama -


W styczniu tego roku stała się pierwszą drukarnią opakowań, która zainstalowała Speedmaster XL 106-6+L generacji 2020 firmy Heidelberg, gdzie zastąpiła ona maszynę drukującą Speedmaster CD 102-5+L.

Mediahaus testował również optymalizację zespołu tłumiącego za pomocą Hycolor Pro. “Nowa maszyna przyniosła już dwucyfrową poprawę wydajności. Jesteśmy pod wrażeniem jeJ wydajności, dostępności, wysokiej jakości oraz nowego systemu operacyjnego Speedmaster, zaprojektowanego do obsługi operatora”, mówi Jan Hendrik Walfort, partner zarządzający Mediahaus Group. 

  • Mediahaus Ahaus inwestuje w kompletny pakiet o łącznej wartości 4,5 mln euro
  • Nowa generacja Speedmaster XL 106 2020 zapewnia dwucyfrową poprawę wydajności dzięki inteligentnym systemom wspomagającym i drukowaniu z nawigacją.
  • Klient testowy Hycolor Pro – klient nazywa to milowym krokiem w optymalizacji urządzeń – 50 procentowa redukcja odpadów papierowych w Mediahaus w porównaniu z poprzednią maszyną drukującą
  • Zdolność do obróbki podłoża o grubości do 1,6 mm umożliwia szeroki zakres prac

Pod koniec ubiegłego roku Mediahaus zainwestował łącznie 4,5 mln euro w nowe rozwiązania w zakresie druku opakowań, z czego lwia część trafiła na zakup maszyny drukującej. Po zamknięciu zakładu w marcu 2020 r. świat się jednak zmienił.

Jan Hendrik Walfort, partner zarządzający grupy Mediahaus

“Druk na składanych kartonach stanowi obecnie prawie całą naszą pracę, a nowa maszyna drukująca naprawdę pomogła nam przetrwać pandemię korona wirusa. Jesteśmy istotni dla „systemu” i faktycznie udało nam się zwiększyć sprzedaż o pięć procent”, wyjaśnia Jan Hendrik Walfort.

Dla klientów z branży spożywczej, a w szczególności dla dyskontów, blokada była okresem boomu dla ich działalności. Sporo klientów firmy pochodzi z handlu meblami po wysokich cenach, gdzie działalność zaczyna się ponownie ożywiać. Cechą wyróżniającą Mediahaus jest szeroki zakres zastosowań. Niewielu klientów korzysta z synergii, jaką dają usługi e-commerce i poligraficzne, co daje Mediahausowi przewagę konkurencyjną dzięki silnemu utrzymywaniu klientów.

Źródło: Heidelberg

 

 

- reklama -