Inwestycje Centrum Poligrafii

- reklama -

Pierwsza połowa br. to dla warszawskiego Centrum Poligrafii, należącego do Małgorzaty i Mieczysława Jakubickich, okres kolejnych znaczących inwestycji w ponad 30-letniej historii tego przedsiębiorstwa. W kwietniu rozpocznie tu pracę jedna z najbardziej innowacyjnych – co podkreślają właściciele firmy – arkuszowych maszyn cyfrowych do druku kolorowego dostępnych na rynku.

Firma wzbogaciła też niedawno swój park sprzętowy w obszarze introligatorni o nowe urządzenia do bigowania oraz foliowania (to drugie posiada również opcję złocenia). Wszystko z myślą o jeszcze sprawniejszej obsłudze obecnych i potencjalnych klientów w zakresie produkcji książkowej oraz komercyjnej. Zlecenia z tego obszaru pozyskiwane są m.in. za pośrednictwem działającego pod hasłem „Twoja książka – nasza pasja” portalu Drukomatic.pl, który stanowi własność Centrum Poligrafii.

„Miniony rok przyniósł dynamiczny wzrost prac zlecanych nam online, właśnie przy pomocy tego intuicyjnego i wszechstronnego narzędzia, jakim jest Drukomatic.pl – mówi Małgorzata Jakubicka. – Jest to portal skierowany do klientów, zarówno przedsiębiorstw jak i osób prywatnych, poszukujących optymalnego sposobu na wykonanie kolorowych i monochromatycznych prac nisko- oraz średnionakładowych. Nasze obecne wyposażenie, zarówno w obszarze druku jak też oprawy i uszlachetniania, pozwala na ich sprawną realizację. Niebawem jeszcze bardziej przyspieszymy ten proces w związku z zakupem nowej, arkuszowej maszyny kolorowej ”.

Po jej zainstalowaniu na park sprzętowy Centrum Poligrafii Sp. z o.o. składać się będą m.in. dwie maszyny do druku kolorowego na papier cięty, dwa urządzenia monochromatyczne oraz bogato wyposażona introligatornia.

„Postanowiliśmy tym samym wrócić niejako do naszych „korzeni”, tj. skoncentrować się na produkcji komercyjnej i dziełowej – dodaje Mieczysław Jakubicki. – Skłoniła nas do tego m.in. rosnąca popularność portalu Drukomatic.pl oraz zwiększone zainteresowanie kolejnymi, wprowadzanymi w nim sukcesywnie kategoriami produktowymi. Stąd decyzja o dalszych inwestycjach w nowe rozwiązania do drukowania, oprawy i uszlachetniania książek oraz materiałów komercyjnych, pozwalających na kompleksową obsługę naszych klientów”…

Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional

- reklama -

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.