spot_imgspot_img

INX International uruchamia fundusz Venture Capital o wartości 50 mln USD

- Reklama-

INX International Ink Co., spółka zależna w całości należąca do SAKATA INX, ogłosiła dzisiaj, że zakłada INX Venture Capital, aby dokonywać mniejszościowych inwestycji w startupy technologiczne i materiałoznawcze o strategicznym znaczeniu dla łańcucha wartości farb drukarskich i lakieró. INX Venture Capital będzie programem inwestycyjnym o wartości 50 mln USD i skupi się na kategoriach takich jak zrównoważony rozwój i rozwiązania gospodarki o obiegu zamkniętym, druk cyfrowy, automatyzacja biznesu i produkcji oraz usługi dla właścicieli marek.

“Nasz korporacyjny program kapitału podwyższonego ryzyka stanowi rozszerzenie zestawu narzędzi innowacyjnych INX, kontynuując naszą misję przewodzenia branży farb drukarskich i lakierów w dostarczaniu bezpiecznych i zrównoważonych rozwiązań, które poprawiają wrażenia klientów” – powiedział Shane Bertsch, wiceprezes ds. Planowania strategicznego i innowacji. “Chętnie połączymy nasze skupienie na tworzeniu wartości dla klientów, marek i konsumentów z naszą ciekawością nowych technologii i modeli biznesowych”.

Bryce Kristo, dyrektor finansowy INX, dodał:

“Jako jedna z największych firm produkujących atramenty na świecie, wierzymy, że nasza wiedza techniczna i relacje branżowe mogą pomóc przedsiębiorcom w budowaniu wspaniałych firm, które wywierają pozytywny wpływ na życie konsumentów i naszą planetę. Cieszymy się, że możemy wykorzystać zasoby INX, aby pomóc w skalowaniu naszym portfelu spółek. “

INX Venture Capital jest niezależny od etapu, z naciskiem na startupy na wczesnym etapie, które wykazały się “dopasowaniem produktu do rynku” i zaczęły generować przychody. Fundusz będzie również wykorzystywał wybrane możliwości na etapie zalążkowym i wzrostu. Typowe czeki będą początkowo wahać się od 1 mln USD do 3 mln USD, z rezerwami na dalsze inwestycje. INX Venture Capital będzie miał globalny mandat inwestycyjny, z naciskiem na możliwości na swoich głównych rynkach Ameryki Północnej, Europy i Ameryki Południowej, w porozumieniu z ogólnoświatowymi wysiłkami SAKATA INX w zakresie innowacji.

Fundusz jest prowadzony wspólnie z Touchdown Ventures, wiodącym dostawcą usług zarządzanych kapitałem podwyższonego ryzyka. Scott Lenet, współzałożyciel i prezes Touchdown, zauważył:

“Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do inwestycji kapitałowych, wiedzy branżowej i doskonałości operacyjnej, które INX może wnieść do portfela swoich spółek. Wierzymy, że INX Venture Capital będzie idealnym partnerem dla przedsiębiorców i inwestorów venture capital, którzy chcą wprowadzać i skalować innowacyjne nowe technologie, które mają zastosowanie do farb drukarskich i lakierów.”

Źródło: WWW

Prenumeruj nasz e-Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
- Reklama -

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Twoim zdaniem, co jest największym zagrożeniem dla biznesu (poligrafii) w najbliższym czasie?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych