spot_imgspot_img

IT’S SHOWTIME! Wysokoproduktywne maszyny złamujące

- Reklama-

Jak precyzyjnie złamywany będzie wydrukowany arkusz oraz w jaki sposób maszyna złamująca przy bardzo dużych prędkościach zapewnia stałą wysoką jakość złamywania, zależy w zdecydowanym stopniu od tego jak zbudowane są wałki złamujące.

Heidelberg opracowuje i buduje swoje wysokoproduktywne maszyny złamujące w Ludwigsburgu. Część swoich środków badawczych w ostatnich latach firma zainwestowała w dalszy rozwój wałków złamujących.

Cel: Perfect-Grip łączy to co najlepsze z dwóch światów

Obecnie użytkownicy technologi złamywania Stahlfolder mogą lub muszą wybierać między wałkami złamujacymi, które są wyposażone w pierścienie z twardego lub miękkiego poliuretanu. Są one znane na rynku pod nazwą „Extra-Grip”. Oba materiały mają swoje specyficzne właściwości. Przeznaczone do obróbki zadrukowane materiały i struktura ich powierzchni decydują czy lepiej nadają się miękkie i elastyczniejsze wałki Soft-PU czy twardsze Hart-PU. Klient musi dokonać wyboru.

Inżynierowie ds. rozwoju postawili sobie za zadanie połączenie zalet pierścieni Soft-PU i Hart-PU w jednym materiale. Rezultat został po raz pierwszy oficjalnie przedstawiony podczas ostatniej imprezy dla klientów o nazwie „IT’S SHOWTIME”. Na bazie głębokiej wiedzy na temat interakcji między papierami i różnymi materiałami oraz geometrycznymi i fizycznymi oddziaływaniami w systemie złamywania, Heidelberg poczynił duże postępy w rozwoju nowego materiału.

Funkcją nowego pierścienia z tworzywa sztucznego jest jak najdelikatniejsze i najdokładniejsze przeniesienie mocy precyzyjnej konstrukcji maszyny złamującej na dowolny papier oraz  zagwarantowanie najlepszej możliwej jakości obróbki od pierwszego łamu równoległego  w zespole kasetowym do gotowego końcowego produktu złamywania. Teraz nowo opracowany materiał o nazwie Perfect-Grip musi potwierdzić swoje unikalne właściwości w pierwszych testach praktycznych.

„Opracowujemy Perfect-Grip po to, żeby połączyć to co najlepsze z dwóch światów”, mówi Jörg Dähnhardt, szef działu zarządzania produktami Postpress w Heidelbergu. „Jeżeli odniesiemy sukces, będzie to kolejny ważny krok w rozwoju wałków złamujących i dalsze zwiększenie wszechstronności oraz opłacalności zastosowania systemów złamywania Stahlfolder ku zadowoleniu naszych klientów”.

Źródło: Heidelberg

 

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie jest pierwszym z całej serii dotyczącym oznaczania produkcji i brzmi następująco:

Jak ważna jest ochrona produktu i marki?

Czy stosujesz rozwiązania stosowane w produkcji poligraficznej do zabezpieczania finalnego produktu (ukryte kody itd.)?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych