To kolejne pytanie w naszej ankiecie, które pojawia się dzień po naszej wizycie w Poznaniu. Tym razem postanowiliśmy nie pytać uczestników. Przy okazji mieliśmy możliwość obejrzenia 4PRINTWEEK. Nasze zdanie tutaj absolutnie nie ma znaczenia. Ważne jest, co Wy na ten temat myślicie. O komentarze prosimy pod tym materiałem.

- reklama -

W poniedziałek zakończyliśmy edycję ankiety, której pytanie dotyczyło najnowszego rozwiązania firmy Heidelberg, które już jest dostępne w wersji dla klientów. A pytanie brzmiało następująco:

Czy Heidelberg Primefire ma szansę zawojować rynek?

Odpowiedzi, które zaproponowaliśmy: Tak. Rozwiązanie z dużym potencjałem; Być może. O ile koszty druku będą na podobnym poziomie do innych rozwiązań; Nie. Koszty eksploatacyjne będą głównym problemem.

Dokładnie tak, jak przewidywaliśmy odpowiedź druga uzyskała najwięcej głosów: 65.2%.

Wynik sugeruje, że przede wszystkim patrzymy na koszty produkcji związane z zamówieniami, które realizujemy tu i teraz. Jakby nie dostrzegamy potencjału zupełnie nowych zleceń, produktów i możliwości, jakie daje zastosowanie nowej technologii.

Ale to tylko bardzo ogólnikowe stwierdzenie. Być może rozwiązania oferowane przez FUJIFILM, KOMORI, KOENIG & BAUER czy RYOBI należy również dokładnie rozpatrywać pod względem potencjału ich zastosowania. I jeszcze HP Indigo… oraz inni… już cyfrowi.

A co Wy na ten temat sądzicie?