- Reklama -spot_imgspot_img

Jak wybrać właściwą drukarkę etykiet?

Od magazynów, poprzez hale produkcyjne, aż po linie pakujące – drukarki stanowią cenny zasób w przedsiębiorstwach. Poprzez druk trwałych etykiety przemysłowych, urządzenia te mogą pomóc wprowadzić porządek do przemysłowego środowiska biznesowego. Etykiety można przypisać do każdego produktu przechodzącego przez różne etapy w zakładzie produkcyjnym – ułatwiają one śledzenie towaru aż do momentu jego dotarcia do miejsca przeznaczenia.

- Reklama-

Jaki wybrać odpowiednią drukarkę dla przedsiębiorstwa? Wymagania mogą się różnić w zależności od danego środowiska przemysłowego. Oto kilka zasad, którymi warto się kierować.

Po pierwsze, należy stwierdzić gdzie w danej firmie etykiety są drukowane. Niektóre środowiska przemysłowe mogą być bardzo wymagające – mogą w nich panować trudne warunki pracy. W przedsiębiorstwach etykiety często drukowane są na hali produkcyjnej lub w magazynie. To sprawia, że urządzenia narażone są na wstrząsy i uderzenia. Drukarki klasy przemysłowej są bardziej wytrzymałe, wzmocnione, odporne na zabrudzenia, wilgoć, a nawet niektóre chemikalia, dzięki czemu można je wykorzystywać w trudnych warunkach.

- Reklama -

Po drugie należy określić ile etykiet ma być drukowanych każdego dnia i jakiego rodzaju mają to być etykiety. Niektóre przedsiębiorstwa tworzą ogromną liczbę wydruków, drukując praktycznie każdego dnia bez przerwy.

Zdarza się również, że firmy muszą drukować bardzo małe etykiety – na przykład te używane przy produkcji układów scalonych. Na rynku dostępne są drukarki przemysłowe, które mogą tworzyć etykiety o wysokiej rozdzielczości z dokładnym zapisem, umożliwiające wysoką częstotliwość druku i długi czas pracy. W niektórych przypadkach drukarki przemysłowe są również wykorzystywane do nadruku informacji na specjalistycznych etykietach, które mogą być używane przez długi czas.

Zasadnicze znaczenie ma również wybór etykiet spełniających różne potrzeby biznesowe. Ważne jest, żeby firmy zrozumiały, jak ważne jest stosowanie wysokiej jakości materiałów, które mogą przyczynić się do zapewnienia bezproblemowego drukowania.

Wreszcie, drukarki muszą być łatwe w zarządzaniu (w tym zarządzaniu wszystkich urządzeń jednocześnie oraz zdalnie) – ma to ogromne znaczenia zwłaszcza wtedy, gdy flota urządzeń jest rozmieszczona w różnych lokalizacjach. Takie podejście pomoże utrzymać koszty IT na niskim poziomie przez długi czas – jest to ważne, ponieważ drukarka przemysłowa może działać z pełną wydajnością od pięciu do siedmiu lat.

Wzbogacenie sprzętu o oprogramowanie

Aby zapewnić maksymalną wydajność drukarek, firma Zebra stworzyła dedykowany ekosystem, który zasila drukarki firmy. Link-OS łączy w sobie innowacyjny system operacyjny, wydajny wieloplatformowy zestaw do tworzenia oprogramowania (Software Development Kit –SDK) oraz aplikacje, które ułatwiają integrację wszystkich drukarek – zarówno przemysłowych, mobilnych, jak i stacjonarnych – z resztą infrastruktury technologicznej.

Niezależnie od tego, czy drukarki produkują etykiety z kodami kreskowymi, paragony czy pasywne tagi RFID, systemy operacyjne takie jak Link-OS zapewniają wgląd w czasie rzeczywistym w te urządzenia, podłączają je do chmury i skutecznie zarządzają bezpieczeństwem danych. W ten sposób administratorzy mogą łatwo i bezpiecznie gromadzić informacje takie jak lokalizacja urządzenia i wydajność pracy, a nawet przeprowadzać proaktywne konserwacje, żeby zapobiec przestojom.

Na podstawie informacji firmy Zebra Technologies

spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie pochodzi z całej grupy dotyczącej "EKOLOGII".

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych