Karton CKB Nude firmy Stora Enso: ekologia i odnawialność

- reklama -

Karton CKB Nude znajdujący się w ofercie firmy Stora Enso to odpowiedź na potrzeby klientów, oczekujących odnawialnego, proekologicznego materiału opakowaniowego o naturalnym wyglądzie i dotyku, który można poddać recyklingowi.

Jak wynika z informacji przekazywanych przez jego użytkowników, jest on coraz częściej wykorzystywany do opakowań wytwarzanych zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju.

- reklama -

Stora Enso przekonuje, że wraz ze zmieniającymi się trendami, zmienia się też postrzeganie przez konsumentów produktów klasy premium.

Wpływa na to m.in. coraz większa świadomość znaczenia działań proekologicznych, zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju. Coraz więcej osób zwraca bowiem uwagę na fakt, że ich styl życia i model konsumpcji wpływają na otaczający świat.

Dotyczy to również sfery opakowań. Tu – jak podaje Stora Enso – coraz większe uznanie i wyższą wartość w oczach klientów zyskują opakowania proekologiczne, odnawialne, które można poddać recyklingowi. Zdaniem firmy konsumenci mają na względzie wpływ na środowisko naturalne również podczas zakupów sklepowych. W konsekwencji – coraz częściej wybierają żywność organiczną, oczekując, że będzie ona zapakowana w proekologiczne materiały.

Jak zapewnia Stora Enso, kolorowe, jaskrawe opakowania są coraz częściej uważane za tanie i przestarzałe. Konsumenci oczekują bowiem produktów i opakowań o wyglądzie naturalnym i organicznym. Zdaniem skandynawskiego producenta, obecnie obowiązującym trendem staje się subtelna kolorystyka, matowe wykończenie i minimalistyczny design.

Jeden z brytyjskich klientów firmy, wskazując na obecne tendencje rynkowe, mówi:

„Brązowy papier zawsze wygląda dobrze. Przypomina rustykalny i surowy styl, sugerując, że skrywa produkt „bez dodatków”, a przy tym bezpieczny”.

Odpowiedzią Stora Enso na tego typu oczekiwania rynku jest właśnie CKB Nude – niepowlekany, niebielony karton w 100% wykonany z włókiem pierwotnych. Odzwierciedla on – jak podaje producent – obecne w przyrodzie odcienie brązu, tworząc ponadczasowy wygląd, zbieżny z aktualnymi trendami rynkowymi, a jednocześnie jest proekologiczny. Karton ten może znaleźć zastosowanie przy produkcji szerokiego spektrum opakowań: na żywność i napoje, produkty kosmetyczne bądź wyroby luksusowe.

Jak zapewnia Stora Enso, cechują go: wysoka wytrzymałość, niska gramatura (oferowany jest w trzech wariantach: 205, 230 i 255 g/m2) oraz właściwe parametry techniczne w procesie zadrukowywania i dalszego przetwarzania.

CKB Nude stanowi również odpowiednie zabezpieczenie dla znajdującej się w środku żywności, m.in. dzięki wyeliminowaniu wszelkiego rodzaju powłok chemicznych z procesu wytwarzania kartonu.