Karton Cupforma Dairy 2PE wykorzystany przez Tnuva

Stora Enso poinformowała, że w ostatnim czasie stworzony przez nią proekologiczny karton Performa Dairy 2PE znalazł zastosowanie przy wytwarzaniu opakowań na dania deserowe marki Tnuva – największego producenta mleczarskiego w Izraelu. Opakowania dostarczane są przez firmę Copy Center z Hajfy, która w związku z tym zrealizowała znaczące inwestycje w celu wdrożenia materiałów odnawialnych w ramach codziennej produkcji.

- reklama -

Początkowo opakowania te zostały wprowadzone z myślą o marce Yolo (będącej skrótem od hasła „you only live once” (czyli „żyje się tylko raz”), także należącej do koncernu Tnuva i stanowiącej jeden z najpopularniejszych w Izraelu brandów deserowych. Składa się na nią linia puddingów czekoladowych klasy premium.

„Z myślą o marce Yolo przedstawiciele firmy Tnuva poprosili nas o stworzenie zupełnie nowej koncepcji opakowania, umożliwiającej osiągnięcie pozycji lidera na rynku dań deserowych. Karton jest obecnie uznawany za nowoczesną opcję w kontekście opakowań na produkty mleczne, ma bowiem proekologiczną przewagę nad plastikiem. Wrażenia wzrokowe i dotykowe podczas kontaktu z tym podłożem są w przypadku wielu konsumentów bardzo pozytywne. Zwłaszcza gdy karton posiada dodatkowe, wysublimowane wykończenie np. tłoczenie folią, jak to ma miejsce w przypadku opakowań Yolo. Wprowadzenie nowego rozwiązania na rynek okazało się sukcesem, a efekty z nim związane przekroczyły oczekiwania wszystkich stron zaangażowanych w ten projekt” – mówi Uri Diori, CEO firmy Copy Center.

Od tej pory Tnuva sukcesywnie zwiększała zamówienia na opakowania kartonowe, systematyczne redukując udział tych wykonanych z plastiku. Firma Copy Center z kolei konsekwentnie inwestowała w nowe rozwiązania, zwiększając swój potencjał w zakresie projektowania, produkcji i dodatkowych usług świadczonych klientom. Wszystko po to, by spełnić wysokie wymagania przedsiębiorstw spożywczych względem sprawnej realizacji zleceń, bezpieczeństwa opakowań i ich wysokiej jakości…

Więcej na łamach czasopisma ŚWIAT POLIGRAFII PROFESSIONAL. 

 

- reklama -


A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.