spot_imgspot_img

Każda konfiguracja wygrywa. Masz wątpliwości?

- Reklama-

Wzór z marokańskiego dywanu, motyw z obrazu Jacksona Pollocka albo z portugalskich płytek azulejo, skomplikowane wybrzeże Chile, kunsztowna łowicka wycinanka – już samo ich nadrukowanie brzmi jak zadanie dość karkołomne. Tymczasem duet od Konica Minolta w postaci AccurioJet KM-1e i MotionCutter pozwala nie tylko na ich precyzyjne wydrukowanie, ale i wycięcie w doskonałej jakości i w cenie przystępnej bez względu na nakład.

Do niedawna personalizowany druk i skomplikowane efekty, często na nietypowych podłożach, zarezerwowane były głównie dla realizacji z segmentu premium. Koszt przygotowania niestandardowych zleceń np. z nacięciami, perforacjami czy wieloma foliami był bardzo wysoki dla niskich nakładów. Wraz z rozwojem technologii cyfrowych, różnorodne efekty są dostępne w zasadzie od ręki w dowolnych konfiguracjach. Za dowód możliwości urządzeń AccurioJet KM-1e i MotionCutter niech posłuży wyjątkowy, wykonany przy ich pomocy sampler „Wanderlust” przygotowany przez Konica Minolta, który prezentuje najbardziej spektakularne efekty.

Holiday Souvenir i Znaczek wycięte na MotionCutter i wydrukowane na AccurioJet KM1-e

Krótkie serie premium w zasięgu

Inkjetowe urządzenie – AccurioJet KM-1e gwarantuje cyfrową jakość offsetu i pozwala na ekonomiczny druk nawet w bardzo krótkich nakładach. Cyfrowa technologia pozwala na wyeliminowanie licznych czasochłonnych i kosztochłonnych procesów: przygotowania płyt, nadmiarowych arkuszy, oczekiwania na wyschnięcie atramentu, falcowania itd. To oznacza, że wymagające zlecenia mogą być zrealizowane niemal od ręki – nawet jeśli w grę wchodzi tylko jedna sztuka, niewielki nakład w licznych wariantach lub wielkoseryjna produkcja jednostkowa Na czas realizacji wpływa dodatkowo fakt, że AccurioJet KM-1e drukuje aż 3000 arkuszy na godzinę.

Zestaw_mapa, pocztówka, badge_wycięcie MotionCutter, Druk na AccurioJet KM1e

Papier to zaledwie początek

Sampler „Wanderlust” został przygotowany na różnorodnych rodzajach papieru – wciąż najpopularniejszym w druku podłożu – ale to zaledwie ułamek możliwości. Z urządzeniami Konica Minolta zarówno zadruk, jak i cięcia są możliwe na różnorodnych arkuszach o grubości do 0,6 mm w druku jednostronnym i 0,45 mm w druku dwustronnym. W grę wchodzą podłoża powlekane i niepowlekane, również kartonowe, materiały o wysokiej gramaturze, w tym np. papier teksturowany. Oprócz szerokiego zakresu obsługiwanych nośników, unikatową cechą urządzenia AccurioJet KM-1e jest także możliwość wykonania produkcji dla arkuszy B2++ (maksymalny format arkusza 585 x 780 mm).

Dot Freeze i inne patenty

Kilka opatentowanych technologii, m.in. Dot Freeze Technology™ czy system druku atramentowego LED utrwalanego promieniami UV, gwarantuje niebywałą jakość wykonanych na AccurioJet KM-1e prac. Druk na AccurioJet KM-1e to gwarancja niespotykanej, widocznej gołym okiem i wyczuwalnej w dotyku jakości.

Znaczki_wycięte na MotionCutter, Wydrukowane na AccurioJet KM1e

Niezwykła precyzja cięcia

Bardziej wymagający klienci mogą pójść w swoich pomysłach znacznie dalej niż nieskazitelny druk na wymyślnym podłożu. MotionCutter z portfolio Konica Minolta – kompaktowy, cyfrowy i szybki system laserowy o wielu zastosowaniach – stwarza wiele nowych możliwości. Praca na urządzeniu do cięcia MotionCutter nie wymaga bowiem przygotowania tradycyjnego wykrojnika – maszyna sama w sobie funkcjonuje jak laserowa cyfrowa sztanca.

Zadrukowane arkusze można sprawnie wycinać, grawerować, nacinać, perforować, bigować i tym samym uzyskiwać unikatowe kreacje: od prostych technicznych cięć po skomplikowane filigranowe kształty i zdobienia. Funkcja precyzyjnego bigowania czyni z MotionCuttera doskonałe urządzenie do produkcji opakowań. Wykończenie etykiet także nie stanowi wyzwania – precyzyjna kontrola lasera pozwala na cięcie tylko pierwszej warstwy przylepnej bez śladów na papierze podkładowym (tzw. kisscut). Dodatkowo, każdy arkusz może być spersonalizowany przy użyciu funkcjonalności NameCut™ – np. poprzez zmienne wycinanie takich elementów, jak nazwiska z informacji tekstowych, plików CSV lub kodów QR.

Zestaw podróżny Wanderlust

Dzięki precyzyjnej regulacji lasera dopasowuje sposób nacinania nośników w zależności od rodzaju i grubości podłoża – np. graweruje obrazy i elementy z gradacją na grubszych nośnikach, takich jak tektura, drewno czy nawet korek. MotionCutter może być używany z papierem lub kartonem do wielu zastosowań wymagających skomplikowanych, cięć bez zbędnych odpadów oraz czasochłonnego ustawiania. I podobnie, jak w przypadku AccurioJet KM-1e, doskonale sprawdza się zarówno przy produkcji dużych nakładów, jak i prototypów.

Wanderlust_sticker, kartka_wycięte na MotionCutter, wydrukowane na AccurioJet KM1e

Sampler „Wanderlust” przygotowany przez Konica Minolta prezentuje najbardziej spektakularne efekty uzyskane przy użyciu obydwu urządzeń. Aby go otrzymać, wystarczy skontaktować się z Konica Minolta. Zainteresowani otrzymają najwyższą próbę możliwości w postaci mapy z podróży ukazującej całą magię cyfrowego druku i laserowego wycinania.

Źródło: Konica Minolta

Prenumeruj nasz e-Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
- Reklama -

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Twoim zdaniem, co jest największym zagrożeniem dla biznesu (poligrafii) w najbliższym czasie?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych