Podczas poprzedniej edycji targów DRUPA firma Multidruk z Płocka zakupiła system KODAK FLEXCEL NX z numerem 500. Byliśmy obecni podczas tego wydarzenia, a materiał opisujący Multidruk z Płocka ukazał się na łamach czasopisma ŚWIAT POLIGRAFII PROFESSIONAL.

System KODAK FLEXCEL NX Wide pozwala w pełni wykorzystać wyjątkowe zalety płyt KODAK FLEXCEL NX w rozmiarach do 1067 x 1524 mm (42 x 60 cali). Podobnie, jak inne urządzenia z rodziny FLEXCEL NX, FLEXCEL NX Wide Imager wykorzystuje sprawdzoną technologię obrazowania KODAK SQUARESPOT, aby zapewnić wyjątkową jakość obrazu i powtarzalność.

Płyty KODAK FLEXCEL NX są ważną częścią systemu KODAK FLEXCEL NX. Dzięki temu systemowi po raz pierwszy można uzyskać jakość druku rotograwiurowego na szerokiej gamie podłoży.

Historia toczy się dalej…

Sekret tkwi w budowie punktu rastrowego reprodukowanego na Thermal Imagines layer (TIL). Wykorzystując technologię obrazowania KODAK SQUARESPOT, tj. punkty o wielkości zaledwie 10 mikronów są naświetlane na TIL poprzez obcięcie poświaty. Uzyskujemy tym samym tylko taki punk jaki chcieliśmy o maksymalnie twardej krawędzi.

Jednak najważniejszą zaletą tego systemu jest eliminacja tlenu pomiędzy warstwą TIL a płytą. Umożliwia to tworzenie stabilnych płaskich punktów w pełnym zakresie spektralnym (tonalnym). Rezultat to przewidywalny druk, nawet subtelnych świateł i trudnych cieni…

Było co świętować…

Historia toczy się dalej… a jak jest dzisiaj? Być może dowiecie się na łamach czasopisma. Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional, do którego prenumeraty zapraszamy

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.