spot_imgspot_img

KODAK PROSPER 7000 Turbo Press

- Reklama-

Firma Kodak zaprezentowała w swoim zakładzie produkującym atramenty w Dayton w stanie Ohio rewolucyjną maszynę KODAK PROSPER 7000 Turbo Press. Nowa atramentowa maszyna zwojowa firmy Kodak wykorzystuje technologię KODAK Stream Inkjet Technology oferującą prędkość druku do 410 mpm (1,345 fpm) lub do 5,523 A4 ppm, czyli o prawie 35% szybciej niż jej najbliższy konkurent. Umożliwia ona drukarniom komercyjnym, wydawniczym i gazetowym skuteczniejsze konkurowanie z offsetem oraz przesunięcie większej liczby zadań długookresowych z konwencjonalnych procesów druku na atramentowe. Kodak wyznacza bezprecedensowe standardy w zakresie szybkości i produktywności dzięki swojej nowej pełnokolorowej maszynie atramentowej.

Turbo wydajność w różnych zastosowaniach | PROSPER 7000 Turbo imponuje nie tylko niesamowitą prędkością druku, ale także ogromną wszechstronnością zastosowań i podłoży. Obsługuje maksymalną szerokość wstęgi 648 mm (25,5 cala) ze zmienną długością odcięcia do 1.372 mm (54 cale), drukując na szerokiej gamie papierów powlekanych i niepowlekanych, papierze gazetowym, papierach specjalnych, jak również papierach z recyklingu.

Oferując trzy zoptymalizowane tryby druku, PROSPER 7000 Turbo Press spełnia specyficzne wymagania różnych aplikacji. Pozwala to drukarniom na optymalizację procesu produkcyjnego, aby zawsze drukować z najlepszą kombinacją prędkości i rozdzielczości. Tryb Quality, który jest w przybliżeniu porównywalny z drukiem offsetowym przy użyciu rastra o rozdzielczości 200 lpi (80 L/cm), jest najlepszy dla direct mailingu, katalogów i magazynów. Tryb Performance (odpowiednik offsetowy 133 lpi / 52 L/cm) jest idealny dla podręczników, książek beletrystycznych i innych zastosowań o średnim pokryciu farbą, a tryb Turbo (85-100 lpi / <40 L/cm) jest idealny dla druku gazet o niskim pokryciu farbą.

PROSPER 7000 Turbo Press wykorzystuje ekologiczne, wodne atramenty KODAK nanoparticulate pigment CMYK. Atramenty te oferują szeroką gamę kolorów, a dzięki ich opatentowanej formule wspomagają wydajne suszenie nawet przy największych prędkościach drukowania. PROSPER 7000 Turbo posiada funkcję suszenia międzyoperacyjnego z wykorzystaniem technologii bliskiej podczerwieni (NIR). To rozwiązanie suszenia pozwala maszynie nadążyć za każdym z trybów druku, aby zapewnić najwyższą jakość przy danej prędkości.

Aby zapewnić niezmiennie wysoką jakość, nawet przy najdłuższych nakładach, nowa maszyna wyposażona jest w KODAK Intelligent Print System. To opatentowane rozwiązanie automatycznie zajmuje się monitorowaniem i optymalizacją zszywania, rejestracji “kolor do koloru” i “przód do tyłu”.

“Zmieniająca grę szybkość PROSPER 7000 Turbo pomoże drukarniom komercyjnym, wydawniczym i gazetowym zwiększyć wydajność poprzez przeniesienie większej liczby długich zadań z konwencjonalnych procesów druku na druk atramentowy” – powiedział Jim Continenza, prezes i dyrektor wykonawczy firmy Kodak. “Wierzymy, że technologia cyfrowa będzie zyskiwać na znaczeniu jako uzupełnienie offsetu, ponieważ trwające problemy związane z łańcuchem dostaw nadal zwiększają koszty prepressu. Nowa maszyna odzwierciedla nasze stałe zaangażowanie w inwestowanie w innowacje, które pomagają naszym klientom odnieść sukces w miarę rozwoju branży.”

Źródło: Kodak


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 264 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie brzmi następująco:

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych