Najbardziej wydajna cyfrowa maszyna do zadrukowywania folii i opakowań giętkich – UTECO SAPPHIRE EVO W

- reklama -

SAPPHIRE EVO W to pierwsza na rynku cyfrowa maszyna dedykowana produkcji opakowań, która łączy w sobie wydajność techniki fleksograficznej z jakością rotograwiury. Bazuje na stworzonej przez Kodak technologii inkjetowej ULTRASTREAM Inkjet Technology umożliwiającej osiągnięcie wysokiej rozdzielczości oraz farbach QD Packaging, pozwalając na włączenie druku cyfrowego w realizowaną przez firmy produkcję opakowań giętkich.

SAPPHIRE EVO W

Dzięki nakładom do 20 000 m2, a zwłaszcza za sprawą opcji zmiennych danych, SAPPHIRE EVO W staje się rozwiązaniem pozwalającym wdrożenie innowacyjnej produkcji opakowań, która w jeszcze większym stopniu pozwala wykorzystać potencjał i zalety druku cyfrowego. Maszyna SAPPHIRE EVO W Press jest już dostępna w skali globalnej.  

Ciągłe udoskonalenia produktowe wprowadzane z myślą o drukarniach offsetowych

Podczas gdy druk cyfrowy w coraz większym stopniu stymuluje przyszłość poligrafii, Kodak wciąż inwestuje w rozwijanie zmieniających obraz całego rynku rozwiązań technologicznych skierowanych do drukarń offsetowych.

Premiera płyty bezprocesowej KODAK SONORA XTRA Process Free Plate:

Kodak pozostaje w czołówce dostawców rynkowych, m.in. dzięki innowacjom wprowadzanym w technologii płyt bezprocesowych. Obecnie dzieje się tak za sprawą nowej generacji płyty, która oferuje jeszcze lepszy kontrast obrazu, wyższą trwałość i krótsze czasy naświetlania.

KODAK SONORA XTRA-Process Free Plates

Technologia zastosowana w płytach SONORA jest najpowszechniej stosowaną na świecie technologią płyt bezprocesowych, z ponad 4 tys. wykorzystujących ją drukarń różnej wielkości, z całego świata. Płyta SONORA XTRA Process Free Plate będzie dostępna na rynku z końcem 2020 roku.

Kolejny etap ewolucji systemu KODAK PRINERGY Workflow: platforma KODAK PRINERGY On Demand Workflow

Najszybsza na świecie naświetlarka pełnoformatowa

Przekraczając kolejne poziomy prędkości, Kodak wprowadza na rynek najszybszą na świecie nową pełnoformatową naświetlarkę CTP do płyt bezprocesowych – KODAK MAGNUS Q800 Platesetter z opcją T-Speed. MAGNUS Q800 Platesetter jest w stanie naświetlić do 80 płyt/h, wspierając firmy w zwiększeniu wydajności ich worfklow w zakresie produkcji offsetowej.

KODAK MAGNUS Q800 Platesetter

Wyższe prędkości naświetlania potrzebują automatyzacji, która jest w stanie im dorównać, więc Kodak wprowadza jednocześnie na rynek udoskonalony system wielopaletowego ładowania płyt Multi-Pallet Loader. Jest on kompatybilny z prędkością 80 płyt/h i pozwala na umieszczenie nawet 3200 płyt jednocześnie. T-Speed MAGNUS Q800 Platesetter będzie dostępna w ramach testów beta jeszcze w tym miesiącu, zaś do stałej produkcji wejdzie we wrześniu 2020 roku. Opcja 1500 płyt na paletę  dla systemów Single Pallet Loader/Multi Pallet Loader będzie dostępna od czerwca 2020.

Naświetlarka KODAK MAGNUS Q4800 PLATESETTER

Dostępna od 2021 roku, nowa naświetlarka MAGNUS Q4800 Platesetter będzie oferować jedną z najszybszych na rynku prędkości i wydajności w zakresie produkcji wielkoformatowych form drukowych (XLF).

KODAK MAGNUS Q4800 Platesetter

Będzie też najszybszym rozwiązaniem w kontekście produkcji płyt XLF dedykowanych maszynom 96-stronicowym oraz jedną z najszybszych obsługujących płyty 1650 mm, przy zastosowaniu opcji podwójnego ładowania. Zawierać będzie też najbardziej elastyczny, zautomatyzowany system podawania płyt z palet, uwzględniający do 8 różnych formatów i mieszczący online do 4,8 tys. płyt.

Zdaniem dostawcy

“Kodak inwestuje rocznie ok. 25 mln USD w zaawansowane rozwiązania technologiczne dla druku, podwajając jednocześnie nakłady na druk cyfrowy i dostarczając rozwiązania, dzięki którym nasi klienci mogą zwiększać wydajność i wzrosty, wraz ze zmieniającym się rynkiem,” mówi Jim Continenza, Executive Chairman w firmie Kodak.

“Nowa rewolucyjna maszyna inkjetowa PROSPER ULTRA 520 Inkjet Press to produkt będący dziedzictwem naszych innowacji w druku, a jednocześnie potwierdzający kontynuację naszych starań we wprowadzaniu na rynek przełomowych rozwiązań technologicznych. Obecnie drukarnie mogą bazować na pełnym portfolio rozwiązań KODAK – od płyt offsetowych, poprzez oprogramowanie workflow aż po maszyny cyfrowe, by osiągnąć opłacalny poziom produkcji i wydajności.”

Źródło: KODAK