Kodak ogłosił wprowadzenie nowego, rewolucyjnego urządzenia drukującego (digital) i innowacyjne dodatki do kompleksowego portfolio rozwiązań cyfrowych i offsetowych, które mają pomóc drukarniom zwiększyć ich rentowność i wykorzystać nowe możliwości rozwoju.

- reklama -

Nowy KODAK PROSPER Digital Varnish do wysoce elastycznego cyfrowego powlekania opakowań papierowych

Nowy KODAK PROSPER Digital Varnish jest unikalnym lakierem na bazie wody, który może być nanoszony jako powłoka powierzchniowa lub punktowa na opakowania zadrukowane przy użyciu systemów drukujących KODAK PROSPER serii S lub KODAK PROSPER Plus. Przyjazny dla środowiska lakier cyfrowy PROSPER Digital Varnish może być nakładany w idealnym połączeniu z elementami projektu i tworzy matową warstwę ochronną, która zapewnia odporność na ścieranie i wodę na opakowaniach papierowych.

Ponieważ PROSPER Digital Varnish jest aplikowany tylko tam, gdzie jest to konieczne i nie wymaga przygotowania płyty do lakierowania punktowego, pomaga drukarniom wyeliminować koszty, wysiłek, odpady i wpływ na środowisko związane z tradycyjnymi metodami powlekania. Nowy lakier stanowi przyjazną dla środowiska, opartą na wodzie alternatywę dla rozpuszczalników i powłok UV.

KODAK PROSPER Digital Varnish będzie dostępny na całym świecie do końca 2021 roku.

Źródło: Kodak