Podejmując decyzję o przystąpieniu do inicjatywy VDMA “Blue Competence” firma Koenig & Bauer potwierdziła swoje zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej, które są zakorzenione w filozofii firmy i charakteryzują ją od momentu jej założenia ponad 200 lat temu.

- reklama -

Na targach drupa 2000 maszyna Rapida 105 jako pierwsza offsetowa maszyna arkuszowa na świecie otrzymała certyfikat ekologiczny “Emission tested” przyznawany przez Stowarzyszenie Zawodowe Drukarzy i Papierników (Berufsgenossenschaft Druck und Papierverarbeitung). VDMA, jako głos branży budowy maszyn i urządzeń, sformułowała tutaj wspólne standardy dla ekologicznego projektowania produktów i produkcji, jak również odpowiedzialnego zarządzania przedsiębiorstwem.

“Grupa Koenig & Bauer stawia sobie za cel oferowanie rozwiązań, które łączą ochronę klimatu i środowiska z praktycznymi i ekonomicznymi korzyściami dla naszych klientów” – mówi prezes zarządu dr Andreas Pleßke. “Zostając partnerem inicjatywy Blue Competence, pragniemy podkreślić ten zamiar, przyczyniając się do rozwoju zrównoważonych technologii i usług. Obok zasobooszczędnych i niskoemisyjnych produktów i procesów produkcyjnych, skupiamy się na rozwoju technologii oszczędzających energię w celu zmniejszenia emisji CO2 w produkcji poligraficznej. A jako jeden z pionierów korporacyjnej polityki społecznej, zawsze byliśmy zaangażowani w naszą odpowiedzialność za pracowników i społeczeństwo.”

Inicjatywa VDMA Blue Competence na rzecz zrównoważonego rozwoju

Blue Competence to inicjatywa VDMA mająca na celu promowanie zrównoważonego rozwoju w sektorze budowy maszyn i urządzeń, przy jednoczesnym informowaniu sektora o odpowiednich zrównoważonych rozwiązaniach. Każda z firm partnerskich zobowiązuje się do przestrzegania dwunastu wytycznych w zakresie zrównoważonego rozwoju określonych dla branży budowy maszyn i urządzeń.

Źródło: Koenig & Bauer

 

- reklama -

Słuchaj podcastów przygotowanych przez naszą redakcję