spot_imgspot_img

Koenig & Bauer Durst rozszerza swoją ofertę o Delta SPC 130 FlexLine Eco+

- Reklama-

Firma Koenig & Bauer Durst wykorzystała swój ostatni SPC Open House, aby ogłosić nowość w linii produktów, prezentując przemysłową maszynę produkcyjną Delta SPC 130 FlexLine Eco+ dla nakładów od jednego do milionów metrów kwadratowych. Ten podstawowy, kompaktowy model zaoferuje przetwórcom tektury falistej nową drogę do cyfrowego pakowania lub rozszerzy ich obecne możliwości.

Delta SPC 130 FlexLine Eco+, wykorzystująca tusze na bazie wody, bezpieczne dla żywności i przyjazne dla środowiska, będzie oferować imponujący stosunek ceny do wydajności dla przetwórców stosujących nośniki o rozmiarach 1,3 metra na 2,8 metra. Tę nową maszynę będzie można w pełni rozbudować do modelu Delta SPC FlexLine Automatic. Sprzedaż rozpoczyna się już teraz. Nowa maszyna, bazująca na sprawdzonej na rynku Delta SPC 130 FlexLine Automatic, będzie przeznaczona dla przetwórców o wydajności od 4 do 8 milionów metrów kwadratowych rocznie. Zawiera ona również kompaktowy system suszenia.

Ponad 60 gości przybyłych w maju na SPC Open House w Durst Innovation Center East w Lienz w Austrii, dowiedziało się również o wprowadzeniu Dynamic Nozzle Management (DNM). Narzędzie to znacznie zmniejszy konieczność konserwacji głowic drukujących w całym portfolio produktów Delta SPC 130, co będzie kolejnym bodźcem do zwiększenia wydajności klientów. 

DNM stanie się częścią standardowego pakietu dla portfolio Delta SPC 130, włączając w to nowy model Eco+, i jeszcze bardziej zredukuje cykle konserwacji uznanych w branży, długowiecznych głowic drukujących Koenig & Bauer Durst. Narzędzie identyfikuje zatkanie dysz, a następnie może być zaprogramowane do zarządzania poziomem atramentu wystrzeliwanego z głowicy. Zapewnia to stałe utrzymywanie wysokiej jakości produkcji.

Matthias Krautgasser, kierownik produktu Delta SPC 130 w firmie Koenig & Bauer Durst, powiedział:

“Wdrożyliśmy już nasz zautomatyzowany system czyszczenia bezdotykowego – DNM jeszcze bardziej zwiększy czas sprawności i produktywność naszej linii produktów Delta SPC 130.  DNM jest kolejnym narzędziem w naszym pakiecie zaawansowanych technologii, które dadzą naszym klientom jeszcze więcej pewności siebie w tych trudnych czasach. DNM będzie montowany we wszystkich nowych produktach, w tym w modelu Delta SPC 130 FlexLine Eco+, który będzie dostępny od przyszłego roku. Można go również zamontować na istniejących maszynach klientów. Wielu przetwórców tektury falistej, z którymi prowadzimy rozmowy, ma nakłady rzędu 4-8 mln m²/m rocznie, więc nowa maszyna Koenig & Bauer Durst Delta SPC 130 Eco+ będzie dla nich idealna, z możliwością późniejszej modernizacji do modelu SPC 130 FlexLine Automatic.”

Robert Stabler, dyrektor zarządzający, Koenig & Bauer Durst, powiedział:

“Niedobory surowców, presja kosztowa i strategie ograniczania kosztów nadal zajmują ważne miejsce w agendzie klientów. W połączeniu z wymaganiami właścicieli marek, aby nowe metody produkcji były niezawodne, zgodne z przepisami i efektywne kosztowo, jesteśmy przekonani, że nasza pełna oferta produktów, w tym nowy model Eco+ firmy Koenig & Bauer Durst, spełni szybko zmieniające się wymagania. Z dyskusji podczas naszego SPC Open House jasno wynikało, że przetwórcy coraz częściej potrzebują możliwości i kompetencji do masowej personalizacji bez kompromisów w zakresie jakości, a wszystko to przy efektywnym całkowitym koszcie posiadania, który zapewniamy.”

Źródło: Koenig & Bauer


Prenumeruj nasz e-Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Czy inwestycja w Web-to-Print jest nadal atrakcyjna?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych