Koenig & Bauer wyciągnął całkowicie pozytywne wnioski pod koniec swoich pierwszych całkowicie wirtualnych targów. Pod hasłem „Koenig & Bauer LIVE” producent przedstawił innowacje produktowe, aplikacje cyfrowe i nowe rozwiązania serwisowe dla branży poligraficznej poprzez serię wydarzeń online w dniach 16–25 czerwca.

Codzienne transmisje on-line umożliwiły partnerom, klientom i wszystkim innym zainteresowanym specjalistom ds. druku dowiedzieć się więcej o innowacjach opracowanych przez Koenig & Bauer dla branży.

Wybrane daty nie były przypadkowe. „To były dokładnie dwa tygodnie, które wszyscy planowaliśmy spędzić na drupie” – wyjaśnia Claus Bolza-Schünemann, dyrektor generalny i prezes Koenig & Bauer. Podobnie jak wiele innych ważnych wydarzeń w tym roku, największe na świecie targi branży drukarskiej i graficznej padły ofiarą pandemii koronawirusa. Nowe daty zostały już ustalone. Następna drupa odbędzie się teraz w kwietniu 2021 r. Koenig & Bauer nie chciało pozostawiać tego dodatkowego czasu, jako niewykorzystany.

„Nasze przygotowania były bliskie zakończenia, gdy pojawiły się wiadomości, że drupa zostanie przełożona”, mówi Dagmar Ringel, dyrektor ds. Komunikacji korporacyjnej i marketingu w Koenig & Bauer. „Ale nie chcieliśmy czekać kolejny rok, zanim ujawnimy nasze najnowsze innowacje w świecie druku”.

Prezentacja nowej generacji Rapida

Najważniejszym wydarzeniem Koenig & Bauer LIVE było odsłonięcie nowej generacji maszyn Rapida. Przeprojektowany od podstaw, z dodatkowymi funkcjami i nowym, nowoczesnym wyglądem, flagowiec w segmencie offsetowym arkuszowym został dumnie zaprezentowany przez członka zarządu grupy Ralfa Sammecka i jego zespół.

Rapida 106 w średnim formacie, o prędkościach produkcyjnych do 20 000 arkuszy na godzinę, zmiany zleceń i wysoce zautomatyzowanej logistyki płyt, jest najpotężniejszym urządzeniem Rapida na rynku. Rapida 76 również oferuje wszystkie funkcje swojej większej siostrzanej maszyny i ustanowiła nowy kamień milowy w formacie B2.

Post-press: od wydruku do gotowego opakowania

W dziedzinie rozwiązań do wykrawania firma Koenig & Bauer wprowadziła nową rodzinę CutPRO – sztancownicę płaską CutPRO Q 106 (hiszpańskiej spółki zależnej od Koenig & Bauer Iberica) oraz sztancownicę rotacyjną CutPRO X 106. Podczas sesji na żywo, arkusze wydrukowane poprzedniego dnia zostały wytłoczone, wykrojone z usunięciem spadów na CutPRO X 106. Sklejarka do folderów Omega Allpro 110 firmy Koenig & Bauer Duran przekształciła następnie półfabrykaty w gotowy produkt, w ramach podobnej demonstracji na żywo.

Cyfrowe rozwiązania dla rynku opakowań

Robert Stabler, dyrektor zarządzający spółki joint venture Koenig & Bauer Durst, dał wgląd w innowacje na rynku opakowań cyfrowych. Oprócz ulepszeń w maszynach Delta SPC 130 i CorruJET 170, przede wszystkim opracowano nowy VariJET 106. Ta innowacyjna maszyna integruje technologię atramentową z wysokowydajną platformową maszyną offsetową Rapida 106.

Usługi cyfrowe – cenne aplikacje w czasach kryzysu

Na tle pandemii koronawirusa wirtualne targi zwróciły również uwagę na wartość usług cyfrowych. Kiedy blokada nagle uniemożliwiła przydziały techników i wizyty klientów, niezbędne działania zostały przeniesione do innych formatów.

Koenig & Bauer już od wielu lat korzysta z narzędzi serwisowych opartych na wideo, takich jak Visual Press Support. Już istniejące rozwiązania rzeczywistości rozszerzonej i możliwości konserwacji zapobiegawczej pomogły również klientom pokonać ograniczenia nałożone przez koronawirusa. Ponadto Koenig & Bauer opracował różne pakiety usług specyficzne dla branży.

Wgląd w druk cyfrowy i offset internetowy

W imieniu segmentu Digital & Webfed członek zarządu Christoph Müller i jego zespół opisali możliwości zastosowania maszyny RotaJET w cyfrowym druku internetowym, na przykład do dekoracji lub produkcji opakowań. Poinformowali również o powrocie na rynek obróbki tektury falistej za pomocą maszyn CorruCUT i CorruFLEX. Tutaj firma odpowiada na szybko rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania opakowaniowe, na przykład od właścicieli marek i producentów żywności.

Luigi Magliocchi, nowy dyrektor zarządzający Koenig & Bauer Flexotecnica, zaprezentował Evo XC bezpośrednio z fabryki w Tavazzano we Włoszech. Ultra-kompaktowa 8-kolorowa maszyna opiera się na sukcesie uznanej serii Evo. Jest dostępna w dwóch różnych wersjach o maksymalnej długości powtarzania do 850 mm i prędkościach produkcyjnych do 400 m na minutę.

Różnorodność produktów drukowanych ze świata Koenig & Bauer

Krótkie klipy pokazane podczas sesji na żywo rzucały światło na wiele innych dziedzin objętych szeroką ofertą produktów Koenig & Bauer. Na przykład odpowiedzialne wyspecjalizowane filie przedstawiły rozwiązania dotyczące dekoracji i wykończenia metalowych podłoży, szklanych i pustych pojemników. Publiczność dowiedziała się również, w jaki sposób można zintegrować aplikację AI z aplikacjami do kodowania i dlaczego banknoty pozostają bezpiecznym i niezbędnym środkiem płatniczym nawet w dzisiejszych czasach…

Źródło: Koenig & Bauer

 

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.