Dr Andreas Pleßke został powołany na stanowisko rzecznika zarządu Koenig & Bauer AG z dniem 1 stycznia 2021 r. Rada nadzorcza spółki powołała go na to stanowisko, w którym pozostanie do końca 2025 r., na dzisiejszym posiedzeniu.

- reklama -

Dr Pleßke jest obecnie członkiem zarządu w segmencie specjalnym Koenig & Bauer AG. W związku z tym najwyższe stanowisko w radzie nadzorczej zostało ponownie obsadzone z jej własnych szeregów.

Od lewej: Claus Bolza-Schünemann przekazuje pałeczkę kierowniczą dr Andreasowi Pleßke z dniem 1 stycznia 2021 r.

Dr Andreas Pleßke zastępuje Clausa Bolza-Schünemanna, który po osiągnięciu wyznaczonego wieku emerytalnego odchodzi z zarządu 31 grudnia 2020 roku. Bolza-Schünemann pracuje w firmie od 28 lat, w tym przez dziewięć lat na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego.

Rada Nadzorcza chciałaby wyraźnie podziękować Clausowi Bolza-Schünemannowi za jego długoletnią i wyjątkowo udaną pracę na rzecz grupy Koenig & Bauer: “Kierownictwo Clausa Bolza-Schünemanna, prawnuka założyciela firmy, pozwoliło kierownictwu Koenig & Bauer opracować i wdrożyć dalekowzroczne strategie. Kierował on firmą z dalekowzrocznością i rozsądkiem, przeprowadzając ją również przez czasy niepewności”, powiedział prof. Raimund Klinkner, przewodniczący rady nadzorczej Koenig & Bauer AG, a następnie dodał: “Jako powszechnie uznany ekspert w dziedzinie pras drukarskich i jeden z pionierów branży, aktywnie kształtował i pomagał w dalszym rozwoju targów drupa w swojej roli prezesa”. Pan Bolza-Schünemann będzie przewodniczył przełożonym na kwiecień 2021 r. flagowym targom jako prezes i ambasador firmy Koenig & Bauer…

Źródło: Koenig & Bauer

- reklama -

Słuchaj podcastów przygotowanych przez naszą redakcję