Koenig & Bauer Rapida 106 X

Rapida 106 X

Ośmiokolorowa Rapida 106 X reklamowana, jako najszybsza na świecie, została zaprezentowana w ostatnim dniu maratonu Koenig & Bauer „Live” w odniesieniu do druku komercyjnego.

Wersja komercyjna zawiera te same ulepszenia. Podczas demonstracji Koenig & Bauer pokazał, w jaki sposób można zrealizować zlecenia w najbardziej efektywny sposób.

Maszyna drukująca drukowała osiem różnych zadań bez interwencji przy użyciu autonomicznego trybu drukowania AutoRun, na trzech różnych rodzajach materiałów od 80 g/m2 niepowlekanych do 300 g/m2 kartonu, każde z nakładem 300 arkuszy, w mniej niż 20 minut.

System zaoszczędził 7 minut czasu produkcji, optymalizując realizowane zamówienia.

Dirk Winkler

„Nasze oprogramowanie Logotronic Cockpit OEE dla kierowników produkcji pokazało, że zaoszczędziliśmy 93 € w mniej niż 20 minut. Jeśli policzymy to w rocznej produkcji, to jest spora suma pieniędzy ”- powiedział dyrektor ds. technologii drukowania Dirk Winkler.

Rapida 106 X zużywa od 25 do 50 arkuszy makulatury, powiedział Sascha Fischer, szef Koenig & Bauer ds. zarządzania produktem, a czas przełączania między zadaniami „włączając wymianę płyty i krótkie mycie” wynosi jedną minutę i 50 sekund.

Fischer powiedział również, że w tym systemie (podobnej konfiguracji) można osiągnąć do 90 milionów lub więcej arkuszy rocznie.

Nowa Rapida 106 X jest już dostępna i są już instalowane na kontynencie. Koenig & Bauer zaprezentował na krótkim filmie klienta korzystającego z automatycznego systemu ładowania płyt. Płyty są zdejmowane i wprowadzane do maszyny bez interwencji człowieka.

Dyrektor segmentu arkuszowego Koenig & Bauer, Ralf Sammeck powiedział, że firma otrzymała „świetne opinie” na temat wydarzenia online, które było zbieżne z tym, co byłoby wielką wizytówką firmy podczas targów Drupa 2020.

Powtórka prezentacji o  godzi. 16.00

Źródło: Koenig & Bauer

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.