spot_imgspot_img

Koenig & Bauer wzmacnia obecność na rozwijającym się rynku tektury falistej

Koenig & Bauer, producent maszyn drukarskich o najszerszym portfolio produktów w branży oraz Celmacch Group S.r.l., jeden z producentów maszyn fleksograficznych o wysokiej wydajności linii produkcyjnej oraz wykrojników rotacyjnych dla branży tektury falistej, podpisały umowę dającą podstawy do współpracy w zakresie rozwoju i działań marketingowych na rozwijającym się rynku tektury falistej. Tym samym Koenig & Bauer kontynuuje strategię portfolio produktów, która jest zawarta w DNA firmy. W przyszłości Celmacch będzie działał pod nazwą Koenig & Bauer Celmacch S.r.l.

Tektura falista: Multitalent na atrakcyjnym rynku opakowań | Tektura falista oferuje niezrównaną wszechstronność dla szerokiej gamy towarów pakowanych i stanowi największy udział w całym rynku pod względem wartości. Obok klasycznych pudełek z tektury falistej, różne formy opakowań wtórnych i trzeciorzędnych stanowią ważne części przemysłu opakowaniowego. A ich znaczenie wciąż rośnie dzięki handlowi elektronicznemu.

Co więcej, tektura falista jest przyciągającym wzrok nośnikiem reklamy w punkcie sprzedaży. Jednocześnie jest ona przyjazna dla środowiska, łatwa w utylizacji i stanowi wzorcowy produkt obiegowy, którego średni wskaźnik recyklingu wynosi 80%. Dr Andreas Pleßke, prezes zarządu Koenig & Bauer, podkreśla:

“Tektura falista dostosowuje się do rosnących wymagań zrównoważonego rozwoju w przemyśle opakowaniowym, nie tylko w kontekście europejskiego Green Deal, dlatego jest również wyrazem naszej strategii ‘Exceeding Print'”.

Celmacch zebrał ponad 40 lat doświadczenia na rozwijającym się rynku tektury falistej, segmencie, który Koenig & Bauer również zaspokaja swoimi komplementarnymi maszynami CorruCUT i CorruFLEX. Od czasu ponownego uruchomienia rodziny produktów Chroma, zwłaszcza w 2019 roku, Celmacch zbudował doskonałą pozycję, jako projektant i producent maszyn fleksograficznych i wykrojników rotacyjnych, spełniających rygorystyczne wymagania technologiczne, i już zaopatruje wielu międzynarodowych producentów opakowań, głównie na lokalnych rynkach.

Luca Celotti, dyrektor generalny firmy Celmacch, dodaje: “Celmacch szukał partnera do długoterminowej współpracy i znalazł go w firmie Koenig & Bauer. Nasze istniejące portfolio produktów idealnie pozycjonuje ją do dalszego rozwoju. Koenig & Bauer zapewnia nam dostęp do światowej sieci sprzedaży i serwisu, w której pracuje ponad 2000 osób. To połączenie pozwoli nam na bardziej międzynarodową, a tym samym skalowalną obecność na rynku. Jako rodzina założycielska chcemy aktywnie kształtować tę drogę razem z naszym nowym partnerem i dalej zwiększać zdolności produkcyjne w zakładzie w Desenzano del Garda.”… więcej na WWW.

Źródło: Koenig & Bauer


Prenumeruj nasz e-Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Czy technologia cyfrowa wyprze druk analogowy?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych