Włoski rząd sklasyfikował Koenig & Bauer Flexotecnica, jako producenta związanego z systemem. Oznacza to, że firma może kontynuować pracę w swoim zakładzie w Tavazzano pod Mediolanem, pomimo obowiązującej obecnie blokady w całym kraju. Powód tej decyzji: opakowania do żywności i produktów farmaceutycznych są uważane za istotny czynnik w staraniach o utrzymanie niezawodnych dostaw dla ludności.

- reklama -

„Bardzo poważnie podchodzimy do naszej odpowiedzialności jako partnera w branży opakowań spożywczych i farmaceutycznych. I wdrożyliśmy wszystkie niezbędne środki ostrożności, aby zabezpieczyć możliwości produkcyjne tego niezwykle ważnego przemysłu ”- mówi Claus Bolza-Schünemann, prezes i dyrektor generalny Koenig & Bauer.

Luigi Maggliocchii, nowy dyrektor generalny Koenig & Bauer Flexotecnica od lutego, dodaje: „Naszym najwyższym priorytetem jest ochrona zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich zaangażowanych osób. Wszystkie środki ostrożności przestrzegamy z najwyższą surowością, aby nikt nie był narażony na niepotrzebne ryzyko. ”

Magazyn części zamiennych działa, a części zamienne można wysyłać z magazynu w normalny sposób. Ze względu na obecne ogólne ograniczenia w niektórych przypadkach czas dostawy może być dłuższy niż zwykle.

W tej sytuacji nowoczesne techniki zdalnej konserwacji nabrały szczególnego znaczenia. PressSupport 24 – gorąca linia serwisowa dostępna 24 godziny na dobę – służy do odbierania połączeń od klientów. Dzięki możliwościom rozszerzonej rzeczywistości technologii AR-DataGlass specjalista ds. serwisu w Koenig & Bauer może dokładnie obserwować to, co widzi lokalny technik i to w czasie rzeczywistym. W ten sposób rozwiązywanie problemów jest znacznie uproszczone i odpowiednio wydłuża się ważny czas produktywności prasy drukarskiej.

„Dzięki zastosowaniu technologii zdalnej konserwacji jesteśmy w stanie zapewnić szybkie i proste rozwiązanie ponad 80% otrzymywanych zgłoszeń serwisowych – bez żadnych opóźnień dla technika, który osobiście odwiedza stronę”, wyjaśnia Bolza-Schünemann.

Globalna pandemia SARS-CoV-2 stanowi szczególne wyzwanie, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa ludności. Kluczowe znaczenie ma bezpieczne opakowanie – zwłaszcza dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.

Maszyny Koenig & Bauer mogą drukować na praktycznie każdym podłożu. Niezależnie od tego, czy składane kartony na żywność i produkty medyczne, pudełka z tektury falistej, elastyczne opakowania wykonane z folii i papieru z tworzyw sztucznych, kartony na napoje, puszki na konserwy, czy szklane i plastikowe pojemniki na farmaceutyki: Wszystkie te produkty pomagają zapewnić bezpieczne dotarcie żywności do konsumenta warunek, że pozostaje świeży tak długo, jak to możliwe, i że zaopatrzenie medyczne może być niezawodnie dystrybuowane.

Źródło: Koenig & Bauer