spot_imgspot_img

Kolejna instalacja od firmy Grafmasz

W czerwcu br. maszyna do wycinania etykiet zainstalowana została w drukarni ARPAPRINT.PL z Bełchatowa.  Firma założona w 2018 r. jest częścią działalności F.H.U. RPNET, wielobranżowego przedsiębiorstwa z Bełchatowa, którego właścicielem jest Robert Papiewski.  O początku działalności skupiona jest na druku cyfrowym, również z sektorze produkcji etykiet. W 2020 to Arpaprint.pl została pierwszym polskim użytkownikiem cyfrowej maszyny Konica Minolta AccurioLabel 230.

Arpaprint.pl obsługuje klientów z licznych branż, m.in. spożywczej, budowlanej, chemicznej czy spirytusowej. Wśród jej zleceniodawców są również agencje reklamowe oraz inne przedsiębiorstwa poligraficzne. Etykiety stanowią coraz większą część biznesu, a większość z nich jest realizowana właśnie w trybie z roli na rolę. Maszyna AccurioLabel 230 drukuje w czterech kolorach, oferując maksymalną prędkość 23,4 m/min. Dotychczas do wykańczania stosowano inne rozwiązanie ploterowe, które jednak oferowało niewystarczającą wydajność. Rozwiązaniem okazała się inwestycja w cyfrową maszynę do wycinania VD3350, tnącą symultanicznie 4 głowicami, od polskiego dystrybutora Grafmasz.

VD3350 to zautomatyzowany, cyfrowy ploter wycinający za pomocą noży i maksymalnie pozwalający na pracę z prędkością aż do 9 m/min co w przypadku rozwiązań nożowych jest najwydajniejszą maszyną na rynku. Urządzenie zalecane jest do wycinania, nacinania etykiet i naklejek. Posiada zespół kontroli prowadzenia wstęgi oraz zautomatyzowany system naciągów. Wczytywanie programów odbywa się za pomocą odczytania znaczników. Ploter posiada wbudowane stanowisko komputerowe z oprogramowaniem producenta.

Pneumatyczne wałki rozprężne (odwijak/nawijak) ułatwiają wymianę roli. Urządzenie standardowo wyposażone jest również w laminowanie na zimno z regulacją pasowania wstęgi. Posiada możliwość cięcia i rozdzielania na bobiny dzięki dwóm niezależnym nawijakom. Cechą wyróżniającą ten model, oprócz prędkości cięcia są także automatyczny narząd rozstawu głowic na żądany format oraz automatyczna zmiana pracy na kolejną poprzez odczyt kodu za pomocą kamery CCD.

 „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej inwestycji, która umożliwiła nam wykonywanie niewielkich zleceń i jest uniwersalnym urządzeniem, które przyspieszyło naszą pracę. Oglądaliśmy to rozwiązanie zainstalowane przez Grafmasz wcześniej w innej drukarni w Polsce, co tylko utwierdziło nas przekonaniu że to właściwy wybór. Dostawca współpracuje również z firmą Konica Minolta oraz posiada kilku wykwalifikowanych techników, którzy od początku współpracy czuwali nad właściwym wdrożeniem. Nie bez znaczenia był również fakt, że Grafmasz posiada magazyn maszyn i części w Polsce, a sam termin dostawy był bardzo szybki.  Dzięki temu my możemy skupić się wyłączenie na naszej działalności”-  mówi Robert Papiewski.

Grafmaszjest producentem i bezpośrednim importerem urządzeń introligatorskich. Firma oferuje również plotery tnące oraz maszyny do wykańczania etykiet. Jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce ploterów serii VD.

Źródło: Grafmasz


Prenumeruj nasz e-Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Czy technologia cyfrowa wyprze druk analogowy?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych