Kolejna maszyna Duplo w firmie Z.P. Alexander

Od lewej: Marek Iwaniec, Michał Moczulski
- reklama -

System zbierająco-broszurujący Duplo 600i zainstalowany w firmie Z.P. Alexander to kolejna już maszyna japońskiego producenta w tym przedsiębiorstwie, od lat specjalizującym się w produkcji gier dla dzieci i młodzieży.

Od początku współpracy zarządzający firmą cenią sobie w urządzeniach Duplo jakość i wydajność, jaką gwarantują, a obsługujący ten sprzęt pracownicy – prostą i intuicyjną obsługę.

„Decyzję dotycząca zakupu nowego systemu Duplo podjęliśmy w ciągu niespełna 15 minut – mówi Marek Iwaniec, kierownik produkcji w firmie Z.P. Alexander. – Znamy bowiem od lat sprzęt tego producenta, jesteśmy z niego zadowoleni, a ponieważ nasza firma nieustannie się rozwija – przybywa zleceń, pojawiają się nowi klienci, więc czas staje się bardzo istotnym elementem całego procesu – koniecznym dla nas stał się zakup jeszcze bardziej wydajnego urządzenia. W naturalny więc sposób, opierając się na pozytywnych doświadczeniach wielu lat współpracy, sięgnęliśmy po raz kolejny po Duplo. Tym razem zdecydowaliśmy się na topowe urządzenie tego producenta – Duplo 600i i okazało się, że był to bardzo dobry wybór”.

Z.P. Alexander to firma zajmująca się produkcją gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Powstała niemal 40 lat temu, jest dominującym dostawcą „planszówek” na rynku krajowym i coraz śmielej ze swoimi produktami wychodzi również poza Polskę, zdobywając kolejne rynki nie tylko w Europie, ale także poza jej granicami.

Trafiają one na półki super- i hipermarketów; przedsiębiorstwo współpracuje również z setkami hurtowni.

Rocznie powstaje tu niemal 100 nowych produktów, a obecnie wytwarza się tu ponad 700 gier. Niemal wszystkie powstają w specjalnie utworzonym w tym celu dziale kreacji. Do każdej z gier dołączane są instrukcje obsługi; w przypadku ponad połowy z nich mają one format małej broszury. Od wielu lat te ostatnie produkowane są w urządzeniach Duplo.

„Ponieważ w ostatnim czasie – mówi Marek Iwaniec – zleceń nieustannie nam przybywa, a przed nami gorący przedświąteczny okres, musieliśmy produkcję oprzeć na maszynie, która będzie jeszcze bardziej wydajna od poprzedniej. Od razu sięgnęliśmy więc po najbardziej wydajny system Duplo i jesteśmy przekonani, że spokojnie poradzimy sobie z naszą produkcją nawet w najbardziej intensywnym czasie”.

Obecnie maszyna jest tu wykorzystywana w ciągu jednej zmiany, więc zapas czasowy i jej możliwości pozwalają firmie spokojnie patrzeć w przyszłość.

„Właścicielom zakładu – dodaje Marek Iwaniec – niemal od początku działalności firmy zależało na tym, aby wszystkie maszyny potrzebne do produkcji mieć na miejscu i to się nie zmieniło. Obecnie – gdy nie wszystkie maszyny mają w danym okresie pełne obłożenie – realizujemy również prace dla klientów zewnętrznych. Tak jest też w przypadku maszyny Duplo 600i. Klienci doceniają naszą produkcję, staramy się bowiem oferować produkty na najwyższym poziomie i Duplo znakomicie się wpisuje w ten trend”.

Marek Iwaniec podkreśla fakt, że we wzajemnej współpracy Z.P. Alexander ceni sobie także profesjonalny serwis firmy Duplo.

„Jeszcze jedną zaletą ostatniej inwestycji w Duplo jest to, że jesteśmy bardziej spokojni. System 600i daje nam poczucie bezpieczeństwa, że zdążymy ze wszystkimi zleceniami na czas, a to jeden z naszym priorytetów wobec klientów”.

Na podstawie informacji firmy Duplo

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.