MBO stała się spółką w pełni zależną od Komori Corporation od 1 maja 2020 r. Przejęcie rozszerzyło portfolio produktowe Komori o grupę falcerek. Dzięki temu firma udostępnia kompleksowy zestaw produktów i rozwiązań post-press dla obecnych i nowych klientów. Korzystając z wyjątkowej wiedzy i doświadczenia obu firm, Komori i MBO wprowadzają te nowe inicjatywy będące bezpośrednim wynikiem przejęcia.

Zwiększona rozpoznawalność… MBO Postpress Solutions to ceniony i znany na całym świecie producent m.in. urządzeń  falcujących, oferujący kompleksowe portfolio maszyn i usług serwisowych. Wysoko oceniana jakość produktów i silna obecność w Europie stworzyły mocne podstawy dla niedawnego przejęcia.

- reklama -- reklama -

Teraz, wykorzystując zasoby MBO, Komori jest w stanie dostarczać i wspierać produkty unikalne na rynku, uzyskując bardzo wysoką globalną pozycję rynkową w zakresie rozwiązań post-press’owych. Doświadczenie i wiedza MBO Postpress Solutions stwarza nowe możliwości i uzupełnienia ofertę maszyn offsetowych i cyfrowych Komori.

Peter Minis, dyrektor ds. marketingu w Komori komentuje: „Bardzo ważne są dla nas nowe synergie w zakresie rozwiązań, jak i klientów. Również wiele sobie obiecujemy po unikalnych rozwiązaniach  w obszarze zarządzania m.in.. MBO kilka lat temu z sukcesem wprowadziło na rynek system Datamanager. Jest  to pakiet oprogramowania do analizy danych i planowania zamówień w obszarze post-press, którego odpowiednikiem w maszynach Komori jest system KP-Connect . Połączenie tych systemów zapewni ogromne korzyści i stworzy wartość dla klientów posiadających produkty obu marek”.

Połączenie platform, rozwiązań Komori i MBO Postpress Solutions przyczynia się do zwiększenia rozpoznawalności w segmencie druków komercyjnych, jak i opakowań. Oprócz opracowania rozwiązań dostosowanych do potrzeb indywidualnego klienta, zintensyfikowano również branżowe  działania promocyjne.

Katja Haug,  odpowiedzialna za Dział Marketingu w MBO Postpress stwierdza: „Punkt wyjściowy naszych klientów uległ zmianie. Dzięki połączeniu produktów Komori i MBO jesteśmy w stanie wesprzeć cały proces produkcyjny, począwszy od druku, aż po post-press i odwrotnie.”

Komori uważnie słucha opinii klientów, aby zapewnić najlepsze usługi, przyglądając się im z perspektywy użytkownika. Nowy MBO CoBo-Stack odegra znacząca rolę w ograniczeniu operacji i czynności wymagających sporych nakładów pracy ludzkiej.

MBO CoBo-Stack to współpracujący robot, który nie potrzebuje klatki ochronnej. Składki są transportowane od punktu  dostarczenia paczek przy falcerce  do strefy odbioru. CoBo-Stack podnosi paczki z obszaru odbierania i układa je w odpowiedni sposób na palecie. Zmniejsza to oczywiście fizyczne obciążenia operatora. Oferta tych produktów i dodatkowych technologii rozszerza się, w odpowiedzi na obecnie rosnące wymagania produkcyjne, rozwijając jednocześnie  strukturę biznesową Komori.

MBO Postpress Solutions zademonstruje swoje najnowsze innowacje podczas wirtualnego wydarzenia Alliance Days. W dniach 24 -27 listopada br. można zarezerwować indywidualne pokazy na żywo, jak i odwiedzić ich wirtualne stoisko.

Źródło: Reprograf-Grafikus

- reklama -Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Świata Poligrafii PRO, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.


ANKIETA!
Bądźcie aktywni! Warto wyrażać swoje zdanie!

Czy zauważyliście, że odbyła się virtual.drupa 2021?

Czy braliście udział w proponowanych sesjach?

Jak oceniasz virtual.drupa 2021?