6 czerwca w Centrum Demonstracyjnym Komori w Utrechcie odbyła się europejska premiera nowego modelu Lithrone GX40P. Nowy model maszyny gwarantujący wysoką efektywność i wydajność powiększające serię Lithrone GX40 o rozwiązanie z perfektorem.

- reklama -

Nowoczesny mechanizm odwracający Lithrone GX40P wykorzystuje unikalne rozwiązanie Komori  trzech cylindrów o podwójnej średnicy.  Dzięki takiej konstrukcji cylinder dociskowy, transferowy oraz cylinder odwracający obniżają naprężenia działające na papier podczas procesu odwracania.

Nieskomplikowany i bardzo sztywny mechanizm zastosowany w nowym systemie odwracania, umożliwia szybkie i stabilne drukowanie dwustronne z prędkością do 18 000 arkuszy na godzinę, zapewniając doskonałą zgodność dla druku  jedno-  i dwustronnego.

Premiera Komori

Lithrone GX40, to jedna z najnowocześniejszych maszyn na świecie. Obsługująca w jednym przebiegu, w  różnych konfiguracjach,  wielokolorowy druk jedno
i  dwustronny – mówi Paweł Szpil

Zastosowanie w Lithrone GX40P  wielu nowoczesnych rozwiązań jeszcze bardziej zwiększa wydajności i jakość druku. Dzięki  opcjom takim, jak Parallel Makeready – drastycznie skracają się czasy uzbrojenia a funkcja Autopilot – automatyzuje procesy dla druku non-stop,  od  druku testowego do druku produkcyjnego.

Lithrone GX40P wyposażona jest także w opcje takie, jak: A-APC (Asynchronous Automatic Plate Changing System), PDC-SX (Spectral Print Density Control – model SX) i PQA-S (wbudowany system in-line oceny jakości druku arkusza). Zgodnie z filozofią Komori najnowsza maszyna Lithrone GX40P wpasowuje się najnowsze trendy wpływające na ochronę środowiska.

Źródło: Reprograf Grafikus

- reklama -


A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.