spot_imgspot_img

Konferencja Polskiej Izby Druku cz. 2

- Reklama-

Praktycznie prezentacja za prezentacją. Po omówieniu rynku z punktu widzenia energetyki i kosztów prowadzenia biznesu, przyszedł czas na omówienie rynku w jednym obszarze, a mianowicie opakowań.

Branża opakowań w okresie zawirowań gospodarczych – prelegentem był Krzysztof Mrówczyński, menedżer ds. analiz sektorowych Bank Pekao SA. To prawda, branża opakowaniowa jest tą, która rozwijała się niezwykle dynamicznie. Być może będzie to dalej zauważalny trend stabilny… ale jak prelegent zauważył, pojawiają się też pierwsze symptomy spowolnienia także tutaj.

Krzysztof Mrówczyński

Tak samo dotyczy to pudełek, jak i opakowań miękkich. Wszystko uzależnione jest przede wszystkim od kosztów, które zmieniają się ustawicznie. Zwłaszcza presja płac dla pracowników. Kolejnym czynnikiem jest także koszt energii, bo należy pamiętać o tym, że drukarnie posiadały umowy długoterminowe i przejście w najbliższym czasie na inne koszty, mogą wpłynąć na kondycję i tego sektora… ciąg dalszy nastąpi.


Prenumeruj nasz e-Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii dotyczących podnoszenia cen za produkcję i brzmią następująco:

O ile % podnieśliście ceny na realizację usług w ostatnich 3 miesiącach?

Czy planujecie podniesienie cen w najbliższych 3 miesiącach?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych

0:00
0:00