Konica Minolta AccurioPress C14000

- reklama -

22 października 2019 roku Konica Minolta, podczas transmisji na żywo z targów Printing United w Dallas (Stany Zjednoczone), zaprezentowała po raz pierwszy nową serię maszyn do wysokowydajnego druku komercyjnego –  AccurioPress i model C14000.

Jak podaje firma – jest on o 40% szybszy niż jakiekolwiek wcześniejsze rozwiązanie tej marki, bazujące na technologii tonerowej. W ocenie producenta rozwiązanie to jest obecnie flagowym „okrętem” w ofercie Konica Minolta, dedykowanym zastosowaniom komercyjnym. Skierowane jest do klientów, którym zależy na zwiększeniu wydajności operacyjnej, poprawie wskaźnika całkowitego wykorzystania maszyny (TCO) oraz szybszym zwrocie z poniesionej inwestycji.

Model AccurioPress C14000, jak podaje Konica Minolta, stanowi pewnego rodzaju przełom – dzięki niemu firma wchodzi na rynek produkcji wysokonakładowej, bazującej na technologii tonerowej. Urządzenie drukuje z prędkością 140 stron na minutę w formacie A4, gwarantując wysoką jakość i jest o 40% szybsze niż jakiekolwiek wcześniejsze rozwiązanie Konica Minolta, wykorzystujące toner w procesie drukowania.

Drugi model z nowej serii – AccurioPress C12000, zapewnia równie wysoką jakość reprodukcji przy prędkości 120 stron na minutę. Oba rozwiązania otwierają przed klientami możliwość jeszcze większej ekspansji biznesowej, głównie dzięki przyspieszeniu procesów produkcyjnych, a co za tym idzie – poprawy różnych wskaźników ekonomicznych drukarń, m.in. w kontekście wydajności czy zwrotu z inwestycji.

Wprowadzenie na rynek nowej serii maszyn jest jednym z elementów misji Konica Minolta, która polega na wspieraniu rozwoju i transformacji klientów z różnych branż i sektorów, przewidywaniu potencjalnych wyzwań i wspólnym tworzeniu rozwiązań, dopasowanych do ich potrzeb i oczekiwań, również w kontekście zmieniającego się rynku.

Nowe maszyny z serii AccurioPress w jeszcze większym stopniu mają pomóc klientom, którzy planują usprawnić bądź rozwinąć swoją działalność dzięki zaawansowanej automatyzacji, a co za tym idzie – zwiększyć produktywność i zredukować ilość generowanych odpadów.

Nowa seria maszyn AccurioPress, a konkretnie zaprezentowany w Dallas model C14000 ma wypełnić swego rodzaju lukę, jaka istniała w portfolio maszyn produkcyjnych Konica Minolta. Oferuje on bowiem nie tylko wyższą prędkość, ale również umożliwia realizację dłuższych i – jak zapewnia firma – stabilnych cyklów produkcyjnych, uwzględniających wolumeny wysokonakładowe.