Konica Minolta: Nowa seria urządzeń do druku cyfrowego

Firma Konica Minolta wprowadziła serię urządzeń Accurio Press C3070/3080 do kolorowego druku cyfrowego, przeznaczoną dla drukarni, centralnych działów reprograficznych (CRD), agencji reklamowych oraz wysokonakładowych środowisk biurowych. Nowe maszyny, wyposażone w wiele funkcji przeznaczonych do finishingu wydruków, są kompatybilne z debiutującym niedawno inteligentnym modułem zarządzania kolorem w czasie rzeczywistym.

- reklama -

Opcjonalny moduł IQ-501 pozwala zaoszczędzić czas i zmniejszyć koszty związane z produkcją. Narzędzie służy między innymi do automatycznej kalibracji obrazu, dopasowania stron front to back, pomiarów przejść tonalnych, a także dostosowania poziomu gradacji i skali szarości.

Nowy podajnik na arkusze o długości do 762 mm pozwala na efektywne drukowanie banerów – na przykład okładek książek czy trójdzielnych kalendarzy. W stosunku do poprzedniej serii zwiększono również szybkość produkcji kopert. Do dyspozycji użytkowników jest wiele możliwości obróbki końcowej prac, takich jak: dziurkowanie, tworzenie broszur, opraw klejonych czy automatyczne bindowanie kołowe.

Zastosowanie inteligentnego modułu IQ-501 w urządzeniach Accurio Press C3070/C3080 pozwala ograniczyć czas, który operator musiałby poświęcić każdorazowo przed wypuszczeniem zlecenia do druku. Skanowanie wydruków w czasie rzeczywistym oraz ich kalibracja podczas drukowania to czynniki, które pomagają w utrzymaniu wysokiej jakości, stabilności kolorystycznej oraz pozwalają zredukować koszty produkcyjne. Nowa seria Accurio Press C3070/C3080 w połączniu z inteligentnym modułem IQ-501 stanowi konkurencyjne rozwiązanie na rynku urządzeń przeznaczonych do cyfrowego druku produkcyjnego, dając nowe perspektywy biznesowe – mówi Michał Wiśniewski, Product Manager w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska.

Na podstawie informacji firmy Konica Minolta

- reklama -


A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.