Rodzaje kamer do kontroli druku… Przede wszystkim warto wiedzieć, że do kontroli druku stosuje się 2 rodzaje kamer: matrycowe i liniowe. Każda z tych kamer ma inne zastosowanie. Pierwsza służy do podglądu wybranego odcinka wstęgi, druga widzi całą szerokość wstęgi w tym samym czasie i umożliwia tzw. 100% inspekcję. Aby umożliwić operatorowi obserwację jakości wydruku przy dużych prędkościach (nawet 1000 m/min) stosowane są systemy kamer matrycowych – czyli systemy podglądu wstęgi, obowiązkowe wyposażenie każdej maszyny drukującej.

Dobór systemu warto przemyśleć. Dokładne rozeznanie tematu pomoże uniknąć rozczarowań i spowoduje, że cena nie będzie jedynym czynnikiem wpływającym na zakup. Ważne, aby system był dopasowany do potrzeb. Poniżej podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę.

- reklama -- reklama -

Co warto wiedzieć o systemach do podglądu druku opartych na kamerze matrycowej

  1. Ogólne przeznaczenie systemu i pole widzenia kamery

Każdy dostawca systemów podglądu druku ma produkty przeznaczone do danego typu produkcji – np. dla maszyn wąskiej lub szerokiej wstęgi. FoV (Field of View) to maksymalny wymiar obszaru druku, jaki kamera matrycowa jest w stanie widzieć. Mało wydajna (niekomfortowa i w zasadzie niebezpieczna) może okazać się praca kamerą o polu widzenia 100×75 mm, na całej szerokości wstęgi 1600 mm. Może się jednak zdarzyć, że rozsądne jest użycie budżetowej kamery o niewielkim polu widzenia (np. 100×75 mm) dla bardzo szerokiej wstęgi, np. wtedy gdy chcemy obserwować tylko znaki registra lub inny obszar ważny z produkcyjnego punktu widzenia… więcej na WWW.

Źródło: Emipak

- reklama -Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Świata Poligrafii PRO, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.


ANKIETA!
Bądźcie aktywni! Warto wyrażać swoje zdanie!

Czy zauważyliście, że odbyła się virtual.drupa 2021?

Czy braliście udział w proponowanych sesjach?

Jak oceniasz virtual.drupa 2021?