Książka na żądanie

W dniach 28-31 maja firmy Canon i Akonda przygotowały prawdziwą gratkę dla przedstawicieli drukarń dziełowych i wydawnictw. Po raz pierwszy w tej części Europy zaprezentowano system produkcji książek na żądanie składający się z urządzenia VarioPrint 6330 TITAN oraz zintegrowanej oklejarki C.P. Bourg. Dla nas była to świetna okazja do rozmowy zarówno z przedstawicielami Canon, jak i Akonda.

Krzysztof Kuligowski

Krzysztof Kuligowski, Professional Print Product Manager, Canon Polska: Tak, premierowo prezentujemy system druku złożony z dwóch spiętych urządzeń – VarioPrint 6330 oraz oklejarki C.P. Bourg – które pozwalają zautomatyzować produkcję książek, a także znacznie ją przyspieszyć, gdyż VarioPrint 6330 pracuje z prędkością do 328 obrazów na minutę. Prezentowany system przygotowany został pod druk książki na żądanie.

A co z papierem?  

Cezary Stefański, Key Account Manager, IPS Graphics & Communication Providers, Canon Polska: Możemy drukować na każdym niepowlekanym podłożu, którego wymiar nie przekracza maksymalnej wielkości B3, a gramatura jest większa od 45 g. Warto zaznaczyć, że temperatura utrwalania wydruku również jest niska, poniżej 100 stopni C, dzięki czemu zmniejszamy negatywny wpływ wysokiej temperatury na zadrukowane media, co zapobiega ewentualnym odkształceniom papieru…

Więcej w tradycyjnym wydaniu czasopisma Świat Poligrafii Professional

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Czy planowane targi DRUPA 2021 odbędą się?