Istnieje wiele znanych marek, które z powodzeniem wykorzystały kampanie marketingu drukowanego, aby zaangażować swoich odbiorców, w tym Hotel Ritz-Carlton. Firmy takie jak ta zdają sobie sprawę ze znaczenia obu rodzajów mediów, wykorzystując oba, aby nie pozostawić żadnego zakątka bazy klientów niezauważone.

- reklama -

Drukowanie może wydawać się mało znaczące w porównaniu z kampanią cyfrową, ale badanie przeprowadzone przez Small Biz Trends wykazało, że 85% konsumentów chętniej wybrało firmę, która drukowała materiały, w tym wizytówki i ulotki.

Unikając jednego rodzaju mediów, tracisz potencjalnych klientów. Pamiętaj, że chociaż jesteś gotowy na przejście na całkowicie cyfrowy, wielu twoich klientów może być nastawionych na stosowanie bardziej tradycyjnych metod.

Zaniechanie korzystania z systemu elektronicznego może powodować trudności w przyszłości, na przykład jeśli musisz zafakturować kogoś za usługę.

Jeśli chodzi o zalety drukowania, ważne jest, aby pamiętać o codziennych zadaniach, a nie skupiać się na marketingu. Na przykład nie ma nic gorszego niż wejście do prezentacji nieprzygotowanej bez materiałów informacyjnych lub notatek lub niemożność ciągłego udostępniania wiadomości e-mail za pomocą szybkiej wymiany wizytówek, są to świetne przykłady łączenia mediów cyfrowych z drukiem.

Podsumowując, zademonstrowaliśmy, w jaki sposób potrzebujemy cech każdego z tych mediów, aby uzyskać, jak najlepsze zaangażowanie…

Źródło: Duplo