Lakiery UV o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych

Ryzyko zarażenia się bakterią lub wirusem po kontakcie z papierem, etykietą czy opakowaniem jest codziennością. Mikroorganizmy chętnie wykorzystują różne nośniki do przemieszczania się między kolejnymi nosicielami. Powierzchnie, z którymi często się kontaktujemy zostały zidentyfikowane, jako jedna z głównych dróg przenoszenia infekcji.

Zeller+Gmelin dostarcza lakiery UV, dzięki którym możliwe jest wyprodukowanie etykiet i opakowań, zapewniających doskonałą ochronę przed bakteriami i mikroorganizmami.

LAKIERY O WŁAŚCIWOŚCIACH PRZECIW DROBNOUSTROJOWYCH

Działanie przeciwdrobnoustrojowe lakierów trwa stale – nie tracą one swojej efektywności w wyniku ługowania czy migracji. Są odporne na powszechnie stosowane środki czyszczące tj. wybielacz, środki dezynfekujące oraz alkohol.

Używanie lakierów o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych na etykietach czy opakowaniach ma wiele potencjalnych zastosowań, np. w szpitalach, zakładach opieki medycznej czy na opakowaniach lub etykietach dla farmacji.

Mogą pomóc Państwa klientom w zbudowaniu zaufania oraz podnieść wartość dodaną produktu/towaru. Użycie naszych lakierów pozwala zareagować na rosnące obawy dotyczące transmisji bakterii i wirusów z etykiet i opakowań.

Przewiduje się, że popyt na technologię produkcji etykiet i opakowań, które zapewnią ochronę przeciw drobnoustrojom będzie w kolejnych latach rósł. Zalecamy przeprowadzenie wstępnych testów w celu sprawdzenia, czy produkt spełnia końcowe wymagania.

Źródło: Zeller+Gmelin

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Czy planowane targi DRUPA 2021 odbędą się?