- reklama -

18 i 19 września prawie 180 osób mogło odkryć postępy poczynione w ciągu ostatnich czterech lat przez Landa Digital Printing, producenta cyfrowych maszyn drukujących z siedzibą w Izraelu. Po okresie opóźnienia, który w końcu był logiczny, gdy wspominano o takiej innowacji, Landzie udało się udoskonalić swoje rozwiązania, aby wprowadzić je w fazę aktywnego marketingu.

Goście (kierownicy biznesu i produkcji) mogli uczestniczyć w demonstracjach na maszynach Landa S10, 7-kolorowej maszynie drukującej na kartonie (60 do 800 mikronów) oraz Landzie S10P, zdolnej do drukowania produktów wydawniczych i komunikacyjnych po obu stronach.

Maszyny powstały na bazie Komori i obie maszyny różnią się od rozwiązań oferowanych na rynku w formacie B1 (750 x 1,050 mm) i wydajnością 6500 arkuszy na godzinę w linii (3225 ark./h duplex dla wersji P).

Na pokazy czekali profesjonaliści z branży handlowej i kartonowej, którzy zwracali szczególną uwagę na jakość kopii, dostrzegając piękną intensywność w kolorach i wielką finezję w obrazie. Zdecydowanie firma Landa zadeklarowała gotowość do wyprodukowania ponad stu maszyn rocznie do 2021 roku, w szczególności dzięki ukończonemu właśnie trzeciemu zakładowi produkcyjnemu.

>>> Czytaj także: Drukarnia Comex i Nilpeter

Nieco później uczestnicy mogli odwiedzić ultranowoczesne zakłady produkcyjne Landy, w tym laboratorium badawczo-rozwojowe, w którym stworzono (i nadal się rozwija) technologię zwaną nanografią, która ma ogromny potencjał ewolucyjny (zwłaszcza pod względem szybkości) i która nie ma odpowiednika na rynku.

S10

Głowice atramentowe Samba są połączone z opatentowanym tuszem wodorozcieńczalnym zawierającym nanopigmenty. Ponadto technika ta różni się od istniejących rozwiązań atramentowych, ponieważ osadzanie kropelkowe jest pośrednie. Atrament jest przenoszony na podgrzewany materiał, na którym atrament jest suszony przed przeniesieniem go na papier.

Rezultat: farba mocno przylega bez wnikania w podłoże, co pozwala uniknąć wielu wad, optymalizuje jakość i pozwala na przejście wszystkich papierów offsetowych (bez obróbki wstępnej).

Oprócz wizyt i pokazów, te dni otwarte dały możliwość zabrania głosu użytkownikom lub nabywcom technologii Landy. Philippe Vanheste, dyrektor marketingu Prenant Group, rozpocznie 18 listopada instalację Landa S10P, czwartej maszyny Landa na świecie.

Świadectwo jakości dla technologii druku cyfrowego Landy Fogra Awards

Landa Digital Printing uzyskała certyfikat FograCert Print Check Digital. Dzięki temu certyfikatowi, Fogra, instytucja reprezentująca standardy przemysłowe, potwierdziła, że technologia Landa skutecznie spełnia standardy ISO w zakresie spójności kolorów, jednorodności, ostrości szczegółów i stabilności przebiegu druku. Fogra daje klientom Landy pewność, że mogą oni osiągnąć stałą jakość przy stałej prędkości druku cyfrowego Landy.

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.