200 lat doświadczenia i znakomitej reputacji, jako wiodący innowator wśród swoich klientów, firma Koenig & Bauer utrzymała swoją czołową pozycję, jako stabilny innowacyjny partner i nadal jest liderem w produkcji maszyn wielkoformatowych. Klienci, którzy odnieśli sukces, polegają na firmie Koenig & Bauer, aby skutecznie i zyskownie produkować szeroki zakres zastosowań, od składanych kartonów i arkuszy wierzchnich dla najbardziej znanych marek na świecie.

- reklama -


“Zasłużyliśmy sobie na naszą znakomitą reputację, jako lider na rynku produkcji modeli wielkoformatowych” – mówi Eric Frank, Koenig & Bauer, wiceprezes ds. marketingu i zarządzania produktem.

Wiele zalet dużego formatu

Ze względu na ciągły rozwój nowych technologii w zakresie modeli wielkoformatowych, firma Koenig & Bauer wielokrotnie sprzedawała więcej modeli wielkoformatowych niż jakikolwiek inny producent. Częściowo wynika to ze stabilności modeli: linia model wielkoformatowych obsługuje całą gamę od 57-calowej Rapida 145 o prędkości produkcji do 18.000 do 64-calowej Rapida 164 z prędkością 17.000 sph.

Klienci wielkoformatowi zwracają uwagę na przewagę konkurencyjną, jaką uzyskują, w tym co najmniej 50-procentową zdolność produkcyjną, skrócony czas przygotowania do druku na kartonie oraz najwyższą prędkość produkcji, przy czym najbardziej uprzemysłowieni klienci produkują ponad 90 milionów arkuszy rocznie na maszynie wielkoformatowej.

Wszystko, co jest związane z maszynami wielkoformatowymi Koenig & Bauer – wysoka wydajność non-stop, mniej odpadów papierowych, krótszy czas przygotowania do druku i równoczesne procesy pozwalające na bardzo szybkie przezbrajanie zadań, co w połączeniu z wyjątkową jakością druku oraz najwyższym poziomem inżynierii i rzemiosła – zostało zaprojektowane tak, aby umożliwić produkcję z dwóch mniejszych maszyn przy inwestycji w jedną maszynę.

Ze względu na dużą różnorodność opcji konfiguracji, akcesoriów i rozwiązań automatyzacji, wielkoformatowe modele Rapida’s są wydajnym środkiem produkcji zarówno dla rynków o ustalonej pozycji, jak i niszowych. Można je wyposażyć w podajnik zwojów do arkuszy, dostawę podwójnych arkuszy, różne jednostki suszenia, takie jak UV i LED, dodatkowe jednostki drukujące po powlekaniu oraz urządzenia uzupełniające, w zależności od indywidualnych potrzeb. W przypadku drukowania opakowań mogą być one również umieszczane na podwyższonych fundamentach i zintegrowane z w pełni automatycznym systemem logistyki stosów. Modele z maksymalnie 16 zespołami drukującymi i wykańczającymi są już w codziennym użyciu.

Silny popyt

Wielkoformatowi klienci Koenig & Bauer przekształcili swoją działalność, inwestując w rozwiązania, które zapewniają wysoką jakość, szybszy zwrot z inwestycji i zwiększoną automatyzację. Na całym świecie nadal istnieje duże zapotrzebowanie na maszyny wielkoformatowe…

Źródło: Koenig & Bauer

 

- reklama -