Mark Andy podsumowuje udane targi Labelexpo Europe 2019

- reklama -

Światowa premiera maszyny fleksograficznej Evolution Series; pierwsze prezentacje cyfrowych maszyn Digital Pro oraz Digital Series HD dla szerokiej publiczności z Europy; nowe kontrakty na rozwiązania hybrydowe i konwencjonalne (m.in. dwie umowy na dostawę maszyn Evolution do klientów z Polski); pokazy dwóch przewijarek marki Rotoflex; tysiące gości na stoisku i duże zainteresowanie odbywającymi się codziennie prezentacjami – to najważniejsze elementy obecności firmy Mark Andy na tegorocznych targach Labelexpo Europe, jakie odbywały się w Brukseli w dniach 24-27 września. Z myślą o zwiedzających z naszego kraju, byli na nim obecni także przedstawiciele Mark Andy Poland, którzy uznali to wydarzenie za duży sukces.

„To były bardzo pracowite, ale też ekscytujące cztery dni, podczas których oba nasze stoiska przeżywały prawdziwe oblężenie – mówi Przemysław Polkowski, dyrektor Mark Andy Poland. – Frekwencja i zainteresowanie najnowszymi rozwiązaniami Mark Andy przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Po części wynika to z faktu, że najbardziej „gorąca” premiera – seria maszyn fleksograficznych Evolution – została zaanonsowana tuż przed targami. Nie mniejszą popularnością cieszyły się także cyfrowe maszyny hybrydowe prezentowane na stoisku. Tu mieliśmy do zaproponowania inną premierę z ostatnich tygodni – model Digital Pro oraz znaną już z wdrożeń – także w Polsce – maszynę Digital Series HD. Zainteresowanie pokazami obu tych rozwiązań wskazuje na rosnące znaczenie technologii cyfrowej na rynku produkcji etykiet i opakowań”.

Evolution Series – (r)ewolucja na rynku druku fleksograficznego

Tuż przed targami firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowej serii maszyn fleksograficznych, w pełni bazujących na napędach serwo, co zostało zaanonsowane przez producenta jako swego rodzaju rewolucja w tym segmencie rynkowym, a jednocześnie krok dla niego strategiczny.

„Pojawienie się Evolution oznacza dostępność technologii serwo dla szerszej niż dotychczas grupy zakładów poligraficznych. Efekt był piorunujący, gdyż maszyna natychmiast zyskała uznanie rynku – mówi Przemysław Polkowski. – Świadczą o tym pierwsze kontrakty na jej dostawy, podpisane na targach. Dwa z nich zostały sfinalizowane z firmami z naszego kraju, od których – tuż po prezentacji maszyny i przedstawieniu warunków sprzedażowych – usłyszeliśmy krótkie: Na to czekaliśmy”.

Na stoisku Mark Andy prezentowany był model Evolution, realizujący druk o szerokości 330 mm i pracujący z prędkością do 230 m/min. Obecnie seria uwzględnia także szerszy wariant maszyny – 17-calowy. Producent podkreśla skalowalność tych rozwiązań, która umożliwia ich rozbudowę – o kolejne zespoły drukujące i wykańczające – wraz z rosnącymi potrzebami użytkownika.

„O wysoką jakość etykiet i opakowań realizowanych w maszynach Evolution dbają m.in. precyzyjne, niezależne nafarbianie i docisk, zaawansowane opcje wykrawania czy system kontroli naprężenia wstęgi” – podkreśla Przemysław Polkowski.

U wielu klientów, zwłaszcza specjalizujących się w zleceniach wysokonakładowych na podłożach giętkich, zainteresowanie również wzbudzały prezentowane na stoisku dwa zespoły drukujące innej maszyny fleksograficznej z oferty Mark Andy – Performance Series P9E, umożliwiającej druk o szerokości 26 cali (660 mm).

Digital Pro – kolejna generacja tonerowych maszyn cyfrowych

Maszynę Digital Pro, jaka pojawiła się w ofercie Mark Andy w sierpniu br., można było zobaczyć w dwóch lokalizacjach. Na głównym stoisku firmy pracowała ona w hybrydowej wersji Digital Pro 3, wyposażonej w semirotacyjny moduł sztancujący i zespół fleksograficzny.

„Ten wariant skierowany jest do drukarń poszukujących rozwiązania cyfrowego, a więc dedykowanego krótkim i średnim seriom, jak też etykietom personalizowanym i wielowariantowym, ale wymagającym dodatkowych uszlachetnień, realizowanych w jednym przebiegu – tłumaczy Łukasz Chruśliński, Sales Manager w Mark Andy Poland. – Stąd dodatkowe opcje umożliwiające wykrawanie i zdobienie w trybie inline”.

Moduł semirotacyjny, w jaki była wyposażona prezentowana maszyna, umożliwia zredukowanie liczby przechowywanych cylindrów magnetycznych i wykrojników; posiada też w standardzie 19-calowy cylinder magnetyczny umożliwiający zrealizowanie większości powtarzających się zleceń bez ponownego przezbrajania maszyny.

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.