Mark Andy przejmuje firmę Presstek

Mark Andy – producent wąskowstęgowych maszyn do zadrukowywania i przetwarzania etykiet oraz opakowań – poinformował o przejęciu firmy Presstek, znanej przede wszystkim z produkcji płyt offsetowych i maszyn, bazujących na technologii DI (direct imaging), a także naświetlarek CTP oraz usług serwisowych i posprzedażowych świadczonych swoim klientom.

Na mocy podpisanej umowy, ponad 60-osobowy zespół pracowników firmy Presstek zostanie włączony w struktury Mark Andy, co – jak zapewniają obaj partnerzy transakcji – uczyni je największą regionalną organizacją serwisową, dedykowaną branży poligraficznej w Ameryce Północnej.

- reklama -

Certyfikowani technicy będą wspierać użytkowników rozwiązań takich marek jak: Presstek, ABDick, Ryobi, Heidelberg, Xerox, Koenig & Bauer, Epson i inne.

Ścisła współpraca firm Mark Andy i Presstek na rynku północnoamerykańskim trwa już od wielu lat. Produkty z serii Mark Andy Print Products (MAPP) stanowią bowiem stały element wszystkich kontraktów dotyczących rozwiązań DI i CTP marki Presstek, realizowanych w tym regionie świata.

Integracja zespołu sprzedaży i serwisu Presstek w ramach struktur MAPP ma przynieść szereg korzyści ich obecnym użytkownikom: szerszy zasięg geograficzny prowadzonych działań rynkowych, dostęp do rozbudowanego asortymentu części zamiennych i zwiększonego zaplecza serwisowego, jedno miejsce fakturowania oraz szybsze czasy reakcji.

Przez wiele lat Presstek był znaczącą siłą w segmencie mało- i średnioformatowego druku offsetowego. Płyty i sprzęt tej firmy, bazujący na technologii DI, jak również jej systemy CTP wciąż cieszą się dużą estymą całej branży. Tym bardziej miło mi powitać pracowników Presstek i tworzone przez nich rozwiązania w rodzinie Mark Andy. Oczekujemy, że jej klienci w pełni skorzystają z przewag jakie oferuje Mark Andy: stabilnej pozycji lidera rynkowego, najwyższej jakości opieki nad klientami oraz niezrównanego portfolio, obejmującego części i materiały eksploatacyjne do maszyn offsetowych, oferowane w ramach MAPP oraz cyfrowe maszyny drukujące Mark Andy – mówi Kevin Wilken, CEO firmy Mark Andy

Zahara – dział firmy Presstek zajmujący się produkcją płyt do offsetu bezwodnego, nie został uwzględniony w procesie przejęcia przez Mark Andy. Na jego bazie powstała nowa firma – Verico Technology, kierowana przez Yuvala Dubois – byłego prezesa firmy Presstek.

Będzie się ona koncentrować na zwiększaniu swoich udziałów w rynku płyt aluminiowych do arkuszowego offsetu bezwodnego oraz na rozwijaniu technologii powlekania, wykorzystywanych w branży poligraficznej. Rozważane jest także penetrowanie zupełnie nowych segmentów rynkowych.

Przejęcie firmy Presstek przez Mark Andy to bardzo dobra wiadomość dla klientów obu tych dostawców – zauważa Yuval Dubois. – Oczekujemy długofalowych korzyści, jakie ta akwizycja przyniesie całemu rynkowi.

Na podstawie informacji firmy Mark Andy

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Najważniejsze wyzwania na "teraz" dla Twojego biznesu