Marka z Polski… znana na całym świecie. Andrzej Czyż jest gościem specjalnym czerwcowej konferencji. Niektórzy mówią „wizjoner”. Jeszcze inni mówią o nim „najlepiej poinformowany na dekadę do przodu”. My wiemy, że to będzie niezapomniane 45 minut z Andrzejem Czyżem. Już dzisiaj warto przygotować się do tego spotkania!

Krótko o naszym gościu… Mgr Andrzej Czyż: absolwent wydziału Cybernetyki na Wyższej Szkole Komunikacji w Dreźnie, rozpoczął swoją karierę w branży PREPRESS w 1988 roku, jako Dyrektor Zarządzający PROSYSTEM Computer Technic. Spółka z siedzibą w Wiedniu sprzedawała systemy DTP w Europie Wschodniej i Związku Radzieckim. W tym czasie Andrzej Czyż brał udział w instalacjach pierwszych niezależnych gazet:  w Polsce – “Gazeta Wyborcza” (1989) oraz; w Związku Radzieckim – “Nezawisimaya Gazeta” (1991) oraz Czechosłowacji – “Lidové Noviny” (1992).

W 1992 roku Andrzej Czyż założył firmę AC&C Sp. z o.o., która zajmowała się integracją systemów prepress i była dystrybutorem sprzętu między innymi takich firm jak: Birmy Graphics, Centurfax, Compose, ICG, HSH, Phase One i Xitron.

Podczas światowej wystawy Seybold w San Francisco w 1999 roku firmie AC&C zostały przyznane nagrody HotPic’s dla programów PDF Organizer, PDF Personalizer oraz PDF Pairer pierwszych na świecie rozwiązań wykorzystujących format PDF w wydawniczych systemach produkcyjnych. Programy te  zostały opracowane przez firmie HSH – dr Marcina Streszewskiego.

W 2000 roku powstała firma AC&C HSH Group całkowicie poświęcona tworzeniu oprogramowania do automatycznego przetwarzania plików PDF. W roku 2002 PuzzleFlow powstał pierwszy na świecie workflow produkcyjny oparty na formacie PDF, również nagrodzony w San Francisko Seybold HotPick.

Sprzedano około 1500 licencji PuzzleFlow, głównie jako rozwiązania OEM dla takich producentów jak Heidelberg AG, Konica Minolta i Founder Electronics oraz poprzez dystrybutorów do ponad 1000 klientów na całym świecie.

Aktualnie AC&C reprezentuje w Polsce firmy Phase One, MamiyaLeaf, 3D-VIZ, Digital Transitions oraz Image Science Associates i oferuje profesjonalne rozwiązania do digitalizacji zbiorów Dziedzictwa Narodowego oraz szkolenia z dziedziny weryfikacji jakości systemów digitalizacyjnych.

Na zdjęciu od lewej: Mirosław Pawliński (SPP) i Andrzej Czyż (AC&C)

- reklama -

Co dziś generuje Ci największy problem/koszt przy produkcji opakowań i chciałbyś to zmienić?

2. Co jest największym kosztem pozostałości poprodukcyjnych?

3. Jak najszybciej zwiększyć techniczną jakość produkcji?