MBO kupione przez Komori?

Komori Corporation (Tokio) i akcjonariusze Grupy MBO podpisali umowę o przejęciu Grupy MBO przez Grupę Komori. Pod warunkiem uzyskania wymaganych prawem zezwoleń, Grupa MBO stanie się tym samym częścią Grupy Komori.

Od momentu powstania w 1923 r. Komori zajmuje się produkcją i sprzedażą przede wszystkim maszyn offsetowych. Od 2009 r. Komori w coraz większym stopniu koncentruje się na rozwoju tzw. działalności dostawcy usług poligraficznych (PESP). W tym celu zintensyfikowano marketing maszyn do cięcia, wykrawania, przerzucania stosów i innych urządzeń wykańczających do drukowania opakowań. Według spółki, nacisk położony jest na dywersyfikację portfela produktów.

Niemiecka grupa MBO została założona w 1965 roku. MBO Group jest działającą na całym świecie firmą z siedzibą w Oppenweiler w Niemczech, która specjalizuje się w rozwoju, produkcji i sprzedaży maszyn i rozwiązań automatyzacyjnych do cyfrowego i offsetowego wykończenia. Marka Herzog+Heymann obejmuje również systemy do zastosowań mailingowych, farmaceutycznych i specjalnych. MBO oferuje również “CoBo-Stack”, robota współpracującego do układania złożonych produktów.

Zakup MBO umożliwi Komori wprowadzenie na rynek całego łańcucha procesów od druku do wykończenia, a także rozwiązań opartych na chmurze IoT, takich jak KP-Connect na całym świecie. Przejęcie ma również na celu ułatwienie wejścia na rynek rozwiązań postpressowych dla druku komercyjnego – nowy obszar działalności Grupy Komori.

W zeszłym roku podobny ruch chciała zrealizować firma Heidelberg, jednak został on zablokowany.

Źródło: WWW

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.