Na początku stycznia odbyły się Dni Otwarte w poznańskiej drukarni MDM-Druk. Zaprezentowane technologie i ich zastosowanie w produkcji opakowań zrobiły na uczestnikach duże wrażenie. Nam udało się na chwilę zaprosić do rozmowy Macieja Sierpińskiego, prezesa zarządu MDM-Druk, który podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi drukarni, rynku i zmian zachodzących w obszarze opakowań.

- reklama -

Chciałbym podziękować za zaproszenie naszej redakcji na tak wyjątkowe wydarzenie, jakie miało miejsce w państwa drukarni.

Staraliśmy się, by nasze pokazy przygotowane pierwszego dnia dla kolegów z branży i kolejnego dnia dla naszych klientów miały charakter tych, które odbywają się w Wiesloch (Niemcy), ale z zaznaczeniem polskiej i poznańskiej gościnności. Pierwszy dzień to przede wszystkim technologia, która została przedstawiona od strony poszczególnych rozwiązań. Tutaj koledzy, eksperci z firmy Heidelberg Polska, zaprezentowali całe spektrum możliwości, jeżeli chodzi o produkcję i oczywiście stronę zarządzania i jej kontroli.

Dzień otwarty w MDM Druk

Drugi dzień również był dla nas bardzo ciekawy. Nasi klienci przyznali się, że do tej pory nie brali udziału w takich pokazach. W dodatku ten dzień był bardziej poświęcony jakości, efektywności i temu wszystkiemu, co związane jest bezpośrednio z wykonaniem ich zleceń. W tym celu przygotowaliśmy kilka projektów, w których mogliśmy szybko przechodzić z trudnych kolorystycznie pozycji na prace na innym podłożu. Zatem z papieru na karton i odwrotnie. W sumie w ponad dwadzieścia minut zrealizowaliśmy pięć różnych wydruków.

- reklama -

Słuchaj podcastów przygotowanych przez naszą redakcję