Meet Kodak 2018

W Łodzi odbywa się kolejna edycja Meet Kodak. Impreza, której głównym hasłem jest „Taking Print Further”. W tegorocznej edycji berze udział blisko 170 osób z całego kraju. Gości przywitała Jolanta Wiśniewska, dyrektor zarządzający Kodak Polska.

Jolanta Wiśniewska

W swojej prezentacji skupiła się na zmianach, jakie w ostatnich latach zostały wprowadzone przez firmę Kodak w różnych technologiach dla poligrafii. Trzeba przyznać, że w wielu tematach do dzisiaj firma Kodak jest prekursorem rozwiązań.

Następnie Sławomir Iwanowski z firmy Kodak przedstawił najnowsze rozwiązania w temacie oferowanych naświetlarek. Przypomniał również o historii rozwoju poszczególnych rozwiązań oraz tym, co wydarzy się w najbliższej przyszłości. Trzeba przyznać, że ostatnia część była uważnie słuchana przez uczestników konferencji.

Sławomir Iwanowski

Jacek Galiński od lat wierny technologii flekso opowiedział w dużym skrócie, o minionych 10 latach technologii Kodak Flexel NX na światowym i polskim rynku.

Jacek Galiński

W tej części wystąpił również gość specjalny konferencji, Pavel Arseniev, prezes zarządu drukarni Pareto Print z Rosji. O samej drukarni pisaliśmy już na naszych łamach blisko rok temu. Podczas krótkiego wystąpienia Pavel Arseniev podał wielkości realizowanych zleceń książek oraz wielkość produkcji w drukarni Pareto Print. Trzeba przyznać, że każdy z uczestników patrzył i słuchal z niedowierzaniem.

Pavel Arseniev

Aktualnie drukarnia ta jest największym konsumentem płyt Sonora w Rosji. Blisko 500 tys m2 płyt Sonora już zostało użytych w produkcji. A sam prezes drukarni przytoczył najważniejsze argumenty, które zdecydowały o tym, dlaczego to właśnie Kodak stał się jedynym partnerem w części prepress.

A przed nami kolejne dwie części konferencji…

Uczestnicy Meet Kodak 2018
- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.