Rada Nadzorcza Arctic Paper S.A. podjęła w dniu 10 grudnia br. decyzję o powołaniu Michała Jarczyńskiego na stanowisko Prezesa Zarządu oraz Dyrektora Generalnego Spółki, z dniem 1 lutego 2019 r.

Michał Jarczyński zastąpi obecnego Prezesa Zarządu, Pera Skoglunda, który będzie piastował  swoje stanowisko do 31 stycznia. Per Skoglund pozostanie w Spółce w okresie przejściowym.

„W imieniu całej firmy chciałbym podziękować Perowi Skoglundowi za jego 13-letni wkład w rozwój Arctic Paper. W czasie pełnienia funkcji Prezesa Zarządu opracował i rozpoczął wdrażanie nowej strategii dla segmentu papieru w Grupie Zgodziliśmy się, że teraz – gdy firma wkracza w nową fazę – nadszedł czas na zmianę przywództwa” – powiedział Per Lundeen, Przewodniczący Rady Nadzorczej Arctic Paper S.A.

Michał Jarczyński zajmował szereg menedżerskich stanowisk w polskim przemyśle, w ostatnim czasie jako prezes Radpol S.A., notowanej na giełdzie polskiej spółki technologicznej. W latach 2008-2013 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Arctic Paper S.A. Michał Jarczyński posiada blisko 15-letnie doświadczenie w branży papierniczej.

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Czy planowane targi DRUPA 2021 odbędą się?