spot_imgspot_img

Międzynarodowa współpraca

- Reklama-

Nowa struktura organizacyjna dla działalności związanej z maszynami fleksograficznymi CI zaczyna przynosić efekty – pierwsze dwie maszyny fleksograficzne CI zmontowane w Würzburgu po pomyślnych testach odbiorczych opuściły fabrykę.

W ramach programu efektywności P24x oraz planu utworzenia dedykowanych centrów kompetencyjnych, zakłady montażowe Koenig & Bauer Flexotecnica zostały przeniesione z Tavazzano do Würzburga. Biura zarządu Koenig & Bauer Flexotecnica pozostaną w Tavazzano, podobnie jak działy badań i rozwoju, sprzedaży i serwisu oraz różne jednostki administracyjne. Zdaniem Christopha Müllera, członka zarządu Koenig & Bauer, realizacja strategicznej zmiany była dotychczas pełnym sukcesem:

“To naprawdę doskonały przykład włosko-niemieckiej pracy zespołowej. Nasi włoscy koledzy w każdy możliwy sposób wspierali swoich kolegów w Würzburgu. To samo wsparcie zostało udzielone w innych obszarach, takich jak działy projektowania, zakupów czy zarządzania projektami. Także tutaj wszyscy pracują ramię w ramię”.

A wszystko to udało się osiągnąć pomimo faktu, że dwie pierwsze maszyny – Evo XC dla Hovat Limited w Wielkiej Brytanii i Evo XD dla niemieckiej firmy Perga – stanowiły szczególne wyzwanie dla całego zespołu: maszyny zostały zaprojektowane i wstępnie zmontowane we Włoszech, a następnie przewiezione do Würzburga w celu przeprowadzenia montażu końcowego i fabrycznych testów odbiorczych.

“Przekazywanie zadań tego typu wymaga bardzo dobrej komunikacji i motywacji do pracy zespołowej. Pasja do inżynierii i profesjonalne podejście każdej zaangażowanej osoby umożliwiły nam ukończenie maszyn zgodnie z planem. Jestem naprawdę dumny z całego zespołu” – dodał Christoph Müller.

Evo XD 8 dla firmy Perga i Evo XC 8 dla firmy Hovat Limited | Najnowocześniejsza maszyna Evo XD dla firmy Perga GmbH z ośmioma zespołami drukującymi, nową generacją suszenia oraz innowacyjnymi technologiami napędu i sterowania jest dostosowana do uzyskiwania wysokiej jakości wydruków na najróżniejszych podłożach. Maszyna może obsługiwać wstęgi o szerokości do 1320 mm i długości powtarzania do 1070 mm.

Do najważniejszych rozwiązań technicznych należy wysokowydajny, energooszczędny system wentylacji suszenia pośredniego i pomostowego. Evo XC dla Hovat Limited to kompaktowa, wysokowydajna maszyna fleksograficzna CI. Dzięki całkowitej liczbie ośmiu zespołów drukujących i wyjątkowo małej powierzchni podstawy, dostępne są dwie wersje o maksymalnej długości powtarzania do 850 mm i prędkości drukowania do 400 m/min.

W urządzeniu zastosowano również nową koncepcję suszenia oraz szereg cyfrowych funkcji Przemysłu 4.0. Ta koncepcja maszyny jest idealna do rentownej produkcji krótkich i średnich serii na foliach, papierze i podłożach laminowanych.

Źródło: Koenig & Bauer

Prenumeruj nasz e-Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Czy inwestycja w Web-to-Print jest nadal atrakcyjna?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych