Podczas targów FESPA firma Mimaki zaprezentuje rozwiązania do druku obejmujące różne segmenty rynku, od grafiki oznakowań po branżę tekstylną i odzieżową

Firma Mimaki Europe poinformowała, że z myślą o gościach targów FESPA Global Print Expo 2019 (Monachium, Niemcy, 14–17 maja 2019 r.) przygotowuje największe stoisko w historii swojego udziału w tym wydarzeniu.

Większe stoisko firmy Mimaki odzwierciedla nie tylko jej bogatą ofertę, ale także międzynarodowy rozwój, czołową pozycję rynkową i orientację na sukcesy klientów. Ponadto Mimaki przedstawi na targach nowe, bogato wyposażone produkty sprzyjające dywersyfikacji działalności i zwiększaniu rentowności.

- reklama -- reklama -

Stoisko Mimaki (B6-A30) będzie obejmować cztery główne strefy: grafikę oznakowań, produkty przemysłowe, tekstylia i technologie 3D. Chcąc zaakcentować różnorodność zastosowań, producent pokaże, jak klienci mogą wykorzystywać najnowocześniejsze technologie druku atramentowego Mimaki, aby zwiększać przychody i wchodzić na nowe rynki dzięki nowym zastosowaniom druku.

„Przedstawiając wyjątkowo atrakcyjną ofertę nowoczesnych technologii na naszym największym jak dotąd stoisku na FESPA, chcemy wyraźnie pokazać, jak bardzo zależy nam na rozwoju tej branży. Po części jest to możliwe dzięki cechom, które należą do kluczowych atutów biznesowych firmy Mimaki — elastyczności i wiedzy badawczo-rozwojowej. W odróżnieniu od niektórych konkurentów potrafimy szybko przystosowywać się do zmian rynkowych i szans pojawiających się u klientów, nieprzerwanie wprowadzając udoskonalenia systemowe lub tworząc zupełnie nowe innowacje” — komentuje Danna Drion, dyrektor ds. marketingu firmy Mimaki w regionie EMEA.

„Na targi FESPA 2019 wybieramy się z ofertą produktów, które ucieleśniają tę zdolność. Ponadto wykorzystamy wystawę do edukowania klientów, a mianowicie zaprezentujemy szeroką gamę udanych, zyskownych zastosowań naszych rozwiązań do druku, które pomagają klientom w zwiększaniu przychodów” — mówi Drion.

Grafika oznakowań

Mimaki zaprezentuje sztandarowe systemy druku UV LED i ekosolwentowe typu roll-to-roll (z rolki na rolkę), które oferują wszechstronne, niezawodne, wysokiej jakości funkcje druku i cięcia w obszarze grafiki oznakowań. Rozwiązania z tej kategorii — od drukarek klasy podstawowej po systemy o wysokiej wydajności — umożliwiają dostawcom usług druku prowadzenie zyskownej działalności przy użyciu technologii Mimaki.

Nagradzany system UCJV300 ze zintegrowanymi funkcjami druku i cięcia będzie można oglądać obok sztandarowych drukarek solwentowych i UV firmy Mimaki
  • Mimaki UCJV300-75. Nagradzany system ze zintegrowanymi funkcjami druku UV i cięcia umożliwiający stosowanie białego atramentu. Dzięki specjalnej technologii druku czterowarstwowego system idealnie nadaje się do tworzenia grafiki transformacyjnej przeznaczonej do podświetlania. Kolejną funkcją dostępną wyłącznie w rozwiązaniach Mimaki jest druk pięciowarstwowy, umożliwiający jednoczesne drukowanie różnych wzorów po obu stronach podłoża i znakomicie nadający się do druku na folii przezroczystej. Ponadto ten najmniejszy model z serii wszechstronnych urządzeń Mimaki UCJV300 umożliwia stosowanie atramentów LUS-170 z certyfikatem Greenguard Gold.
  • Mimaki CJV150-160. Zintegrowany system klasy podstawowej obejmujący drukarkę ekosolwentową i funkcję cięcia, który cechuje się wysoką wydajnością, wszechstronnością oraz bogatymi barwami. Jest wyposażony w atramenty o żywych kolorach, w tym srebrny, pomarańczowy i jasnoczarny, oraz stanowi ekonomiczne rozwiązanie dla producentów oznakowań i grafiki ekspozycyjnej, a także zakładów poligraficznych.
  • Mimaki JV300-160. Drukarka ekosolwentowa/sublimacyjna nowej generacji, która wyznacza nowy standard profesjonalnego druku wielkoformatowego. Zapewnia bezkonkurencyjną wszechstronność wynikającą z zastosowania wielu rodzajów atramentu (w tym pomarańczowego i jasnoczarnego) oraz tworzy wydruki o jakości fotograficznej z imponującą szybkością (do 105,9 m2 na godzinę w trybie Super-draft). Połączenie tych zalet sprawia, że model JV300-160 jest idealnym rozwiązaniem dla twórców oznakowań i grafiki, producentów odzieży sportowej i modowej oraz zakładów poligraficznych.
  • Mimaki UJV55-320. Ta drukarka atramentowa LED UV o szerokości 3,2 m stanowi unikatowe połączenie wysokiej jakości, druku superszerokoformatowego i wysokiej wydajności produkcji (do 110 m2 na godzinę). Takie cechy jak możliwość stosowania białego atramentu, obsługa nośników przezroczystych i jednoczesny druk na dwóch rolkach sprawiają, że model UJV55-320 idealnie nadaje się do produkowania banerów, grafiki sklepowej, wystawowej i okiennej oraz podobnych zastosowań.

Produkty przemysłowe

Z myślą o rynku przemysłowym firma Mimaki zaprezentuje trzy modele płaskich drukarek cyfrowych UV LED typu direct-to-shape (do drukowania bezpośrednio na kształtach): Mimaki UJF-7151plus, Mimaki UJF-3042 MkII i Mimaki UJF-6042 MkII.

Umożliwiając druk w formacie od 710 mm x 510 mm do A3 i A2 oraz stosowanie podłoży o grubości do 153 mm, urządzenia UJF firmy Mimaki znakomicie sprawdzają się w produkcji artykułów promocyjnych. Osoby odwiedzające stoisko będą mogły obejrzeć szeroką gamę ciekawych produktów promocyjnych wykonanych z różnych materiałów. Dowiodą one, że zaawansowany druk cyfrowy umożliwia personalizację i tworzenie różnych wersji produktów, otwierając drogę do kreowania wartości i zwiększania zysków.

Tekstylia

Centralne miejsce wśród prezentowanych podczas targów FESPA produktów firmy Mimaki dla branży tekstylnej zajmie jej najnowsza drukarka termosublimacyjna Mimaki TS55-1800. Jest to model przeznaczony dla małych i średnich firm, którym zależy na dużej wydajności oraz wysokiej jakości wydruków z zastosowaniem żywych barw i atrakcyjnych elementów wizualnych. Drukarka pomoże tym klientom w rozwoju działalności dzięki możliwości pracy ciągłej i wyjątkowemu stosunkowi ceny do jakości.

Podczas targów FESPA firma Mimaki zaprezentuje rozwiązania do druku obejmujące różne segmenty rynku, od grafiki oznakowań po branżę tekstylną i odzieżową

Jest wyposażona w główne technologie firmy Mimaki, takie jak MAPS, NCU i NRS, oraz korzysta z nowych atramentów Sb610, które mają ceniony certyfikat ECO PASSPORT by OEKO-TEX®, zaświadczający spełnienie szczegółowych wymogów z zakresu ochrony środowiska. Model TS55-1800 można stosować do zadruku tekstyliów wnętrzarskich, odzieży sportowej i modowej, flag oraz tkanin dekoracyjnych.

Jako Złoty Sponsor targów FESPA Global Print Expo firma Mimaki będzie także jednym z głównych uczestników organizowanej podczas nich specjalnej wystawy „Print Make Wear” dla branży tekstylnej.

Firma Mimaki zaprezentuje także pełnokolorową drukarkę 3D 3DUJ-553 i będzie mówić o perspektywach rozwoju druku 3D

3D

Zgodnie z hasłem „shape the future in colour” (kształtuj przyszłość w kolorze) firma Mimaki kładzie duży nacisk na rozwijanie zaawansowanych technologii wytwarzania przyrostowego w kolorze. Urządzenie Mimaki 3DUJ-553 jest uznawane za pierwszy w historii polimerowy system druku 3D, który pozwala odwzorować ponad 10 milionów kolorów. Wykorzystując atramenty CMYK oraz biały i przezroczysty, tworzy on fotorealistyczne produkty o bogatej kolorystyce obejmującej kolory spotowe, odcienie i gradienty, a także efekty specjalne, takie jak pełna przezroczystość i barwy półprzezroczyste.

Osoby odwiedzające stoisko firmy Mimaki będą mogły obejrzeć drukarkę 3D 3DUJ-553 w działaniu, tworzącą obiekty o bardzo drobnych szczegółach i gładkich powierzchniach. Drukarka 3D firmy Mimaki znakomicie sprawdza się w takich zastosowaniach jak tworzenie modeli w skali, makiet i prototypów, a także sztuki trójwymiarowej, statuetek oraz narzędzi i urządzeń medycznych i edukacyjnych.

Więcej informacji o produktach i usługach firmy Mimaki można znaleźć na stronie www.mimakieurope.com

- reklama -Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Świata Poligrafii PRO, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.


ANKIETA!
Bądźcie aktywni! Warto wyrażać swoje zdanie!

Czy zauważyliście, że odbyła się virtual.drupa 2021?

Czy braliście udział w proponowanych sesjach?

Jak oceniasz virtual.drupa 2021?