spot_imgspot_img

Miraclon rozszerza PureFlexo™ Printing o wsparcie dla farb w kolorach spotowych

- Reklama-

Firma Miraclon, kolebka KODAK FLEXCEL Solutions, zapowiedziała dziś wprowadzenie wsparcia dla kolorów spotowych w technologii PureFlexo Printing. Wprowadzona w 2021 roku technologia PureFlexo Printing kontroluje niepożądaną rozlewność farby i zapewnia większą tolerancję na maszynie, aby sprostać współczesnym oczekiwaniom markowych klientów w zakresie wysokiej jakości, maksymalizując przy tym moc i wydajność produkcyjną zakładu.

Ogranicza też liczbę nieplanowanych przerw w pracy maszyny i poprawia wyniki finansowe firm. Zapowiedziane dziś rozszerzenie, dostarczane jako nowy zestaw funkcji dla pakietu KODAK FLEXCEL NX Print Suite do opakowań giętkich, pozwoli drukarniom opakowań giętkich poszerzyć obniżające koszty korzyści PureFlexo Printing o zastosowania wałków rastrowych o większej pojemności i jest spójne ze zobowiązaniem firmy Miraclon do ciągłego dostarczania innowacji klientom.

„Technologia PureFlexo Printing jest możliwa dzięki unikatowym uniwersalnym wzorom powierzchni płyt zaprojektowanym, aby precyzyjnie kontrolować rozlewność farby podczas drukowania. Zestaw rygorystycznie przetestowanych i opatentowanych technologii obejmuje teraz wzory powierzchni z efektami krawędzi przeznaczonymi specjalnie do zarządzania charakterystyką rozlewności farb w kolorach spotowych” — mówi dr John Anderson, dyrektor ds. zaawansowanych zastosowań druku w firmie Miraclon.

„Używanie wałków rastrowych o większej pojemności do bardziej spigmentowanych kolorów spotowych zwykle powoduje stosowanie twardszych taśm, większego nacisku i innych popularnych praktyk drukarskich w celu dostosowania się do wałków rastrowych o większej pojemności. Te praktyki często dają niepożądane efekty druku, takie jak efekt halo, brudne wydruki i tzw.”krawędziowanie” przy dolnej krawędzi (TEV), podczas gdy większa ilość farby wymaga także dłuższego schnięcia, spowalniając proces druku. PureFlexo Printing eliminuje wszystkie te typowe problemy, poprawiając czas pracy i spójność na maszynie”. 

„Wsparcie dla kolorów spotowych przez PureFlexo Printing to ważne uzupełnienie zestawu narzędzi każdego zakładu lub przetwórcy, które pozwoli zmaksymalizować wydajność produkcji” — dodaje Grant Blewett, starszy dyrektor handlowy w firmie Miraclon. „Ponieważ firmy nieustannie starają się poprawiać wydajność i wyniki finansowe przy jednoczesnym ograniczaniu wpływu na środowisko, wielu klientów już czerpie korzyści oferowane przez technologię PureFlexo Printing.

Ponieważ wyeliminowanie tylko jednej nieplanowanej przerwy w pracy maszyny dziennie pozwala zaoszczędzić do 60 000 euro czy też 65 000 dolarów rocznie, oszczędności stają się bardzo szybko widoczne. Dodatkowe wykorzystanie tej technologii do kolorów spotowych jeszcze bardziej wesprze rozwój ich firm”. 

Wsparcie dla kolorów spotowych przez PureFlexo Printing jest uwzględnione w subskrypcji pakietu KODAK FLEXCEL NX Print Suite do opakowań giętkich, w pełni zintegrowanej platformy zaprojektowanej, aby dostarczać skrojone na miarę rozwiązania do określonych zastosowań, zwiększając wydajność wysokiej jakości fleksodruku. Obejmuje on pomoc ekspertów i narzędzia mające zapewnić maksimum korzyści dla drukarni i przygotowalni.

Źródło: Miraclon

Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 264 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie brzmi następująco:

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych