spot_imgspot_img

MLT… Easy Open. To, o co chodzi z laserem?

Lasery firmy MLT do obróbki opakowań: perforacji i mikroperforacji, nacinania typu „Easy Open” znakowanie laserowe opakowań. Lasery do zastosowań w przemyśle: tytoniowym, opakowaniowy, s+automotive i innych. A właściwie, co znaczy że laminaty nie posiadają warstwy aluminium? Na taki właśnie temat prezentacje prowadził Mateusz Szymański – specjalista ds. technologii fleksograficznej w firmie Scorpio.

Temat niezwykle złożony, bo różnice w absorpcji energii każdej warstwy określają możliwość nacinania a spodnia warstwa stanowi barierę dla wiązki. Należy zatem wybrać najlepszą długość fali dla stosowanych laminatów, zaś grubość folii określa potrzebna moc lasera do perforacji…

Mateusz Szymański

Zagmatwane?  Oj tak. Niezwykle ciekawy temat i jakże skomplikowany, merytoryczny… Wszystkie prezentacje odbywają się podczas Konferencji Fleksografów 2022 przygotowanej przez Polską Izbę Fleksografów, która odbywa się w tym roku w Pile.

Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 264 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Czy technologia cyfrowa wyprze druk analogowy?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych