- Reklama -spot_imgspot_img

Muller Martini otwiera nowy rozdział w produkcji książek

- Reklama-

21 września w Muller Martini Print Finishing Center (PFC) otwarto nowy rozdział w produkcji książek. Ponad 120 gości mogło na żywo przekonać się, jaki poziom automatyzacji jest dziś możliwy w produkcji książek. Prezentowane linie produkcyjne książek w zrównoważony sposób zwiększą wydajność wykańczania druku.

“Jest nam niezmiernie miło, że ponad 120 gości z regionu DACH i Europy Wschodniej przyjęło nasze zaproszenie do Print Finishing Center (PFC) w Zofingen. Obserwując zwiedzających, można było naprawdę wyczuć, że są przekonani, że przed branżą poligraficzną otworzą się nowe możliwości i ciekawe modele biznesowe. W Müller Martini pracujemy nad opracowaniem innowacyjnych i przyszłościowych podejść i rozwiązań dla rynku. Wydarzenia takie jak nasz Open House są potrzebne, aby zademonstrować związany z tym potencjał”, zapewnia Bruno Müller, dyrektor generalny Muller Martini.

Absolutną atrakcją była prezentacja nowej kompaktowej linii do produkcji książek przeznaczonej do zastosowań drukowanych z wykorzystaniem rolowych systemów druku cyfrowego. Dzięki połączeniu SigmaLine Compact, nowego bindera Antaro Digital i trójnożą InfiniTrim, produkcja książek cyfrowych może teraz zostać podniesiona na nowy poziom wydajności.

- Reklama -

SigmaLine Compact/Antaro Digital: zrównoważony pod każdym względem | Fakty są imponujące. Wydajność wynosi 2 000 egzemplarzy na godzinę przy różnicy grubości 20 mm między książkami – i bez utraty prędkości. Odpowiada to trzykrotnemu wzrostowi produkcji w porównaniu z poprzednimi rozwiązaniami. Kwestia personelu jest aktualna – zarówno pod względem dostępności, jak i kosztów. Do obsługi całej linii produkcyjnej potrzebne są tylko dwie osoby – operator maszyny i pomocnik.

Przestrzeń wymagana dla całego łańcucha procesowego od składania przez klejenie do cięcia wynosi zaledwie 170 m2 – w przeszłości trzeba było oszacować zapotrzebowanie na przestrzeń znacznie ponad 300 m2. Ciągła produkcja oparta na kodach kreskowych umożliwia całkowicie bezdotykowe przezbrajanie. Dzieje się to de facto w locie i oferuje elastyczność, która jest wymagana szczególnie w przypadku krótkich serii lub produkcji book-of-one.

“Zmiana schematów składania – na przykład z potrójnego na poczwórny – zajmuje mniej niż 10 sekund” – zapewnił Ingolf Fritzsche, Product Manager Digital Solutions w Muller Martini.

Imponująca ilość gości z całej Europy.

W ramach prezentacji produktu 50 zadań, które różniły się ilością kopii, formatem i grubością, zostało wyprodukowanych na żywo bez ręcznej interwencji. W ten sposób Müller Martini po raz kolejny pokazał, jak elastycznie i wydajnie można produkować broszury w miękkiej oprawie, bloki książek w twardej oprawie lub broszury typu layflat.

Cyfrowym mózgiem bookline jest oprogramowanie Connex, który przygotowuje dane w odpowiedniej formie do produkcji. Rozwiązanie ma również wiele do zaoferowania pod względem zrównoważonego rozwoju oraz oszczędza odpady i energię. Z reguły pierwsza książka może być już sprzedana.

“W konstrukcji Antaro wykorzystaliśmy wszystkie dotychczasowe doświadczenia zdobyte w poprzednich generacjach produktów, a także nowe pomysły” – podkreślił Roland Reddmann, Product Manager Perfect Binding Systems.

Zmienny format i wydajny trójnóz InfiniTrim sprawdził się już w praktyce w innych zestawach. Dzięki linii do produkcji książek Müller Martini rozpoznał aktualne wymagania rynku i stworzył innowacyjne rozwiązanie. Zostało to również kilkakrotnie potwierdzone przez odwiedzających Open House:

  • “Przede wszystkim nowy binder Antaro jest dla nas bardzo interesujący jako introligatornia. Optymalnie łączy wymagania zarówno analogowego, jak i cyfrowego świata wykańczania druku. W ten sposób Muller Martini stworzył symbiozę obu światów”. Christian Burkhardt, dyrektor generalny, BuBu AG, Szwajcaria
  • “Antaro może być dla nas krokiem do przeniesienia całego łańcucha procesów oprawy na zupełnie nowy poziom i obiecującym rozwiązaniem na drodze do Smart Factory. Ponadto, dzięki oprogramowaniu Connex, Müller Martini ma dużą wiedzę na temat tego, jak skonfigurować w pełni zautomatyzowaną produkcję w praktyce poprzez kompleksową kontrolę kodów kreskowych.” Ralf Schraud, Online Printers Produktions GmbH, Niemcy
  • “Dla mnie wydajność, zmienność i zwartość całej linii do oprawy książek są imponujące. W połączeniu z drukującą atramentową maszyną zwojową otrzymujesz kompletną, wysokowydajną drukarnię cyfrową praktycznie od razu po wyjęciu z pudełka. Tendencja w produkcji druku zmierza w kierunku małych, ale zindywidualizowanych miejsc pracy. Dzięki temu systemowi wymagania, które idą w parze z tym – szczególnie w przypadku produkcji broszur i książek – mogą być optymalnie wdrożone.” Martin Wlacil, Dyrektor Zarządzający, Print Alliance GmbH, Austria

Źródło: Muller Marini


Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie pochodzi z całej grupy dotyczącej "EKOLOGII".

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych