Müller Martini w drukarni cyfrowej OSDW Azymut

Maciej Szymański (z lewej) i Jacek Kobyliński w hali produkcyjnej OSDW Azymut

Miniony rok był dla drukarni cyfrowej OSDW Azymut z Łodzi, należącej do jednego z liderów na krajowym rynku dystrybucji książek, okresem wzmożonych inwestycji w nowe rozwiązania. Ich celem była automatyzacja procesów wytwórczych, zwiększenie wydajności i podniesienie jakości realizowanej produkcji dziełowej.

Wśród innowacyjnych maszyn, jakie rozpoczęły tu pracę, znalazły się m.in. dwa w pełni zautomatyzowane urządzenia Müller Martini, dedykowane wytwarzaniu książek w technologii cyfrowej: linia do oprawy prostej Vareo oraz trójnóż InfiniTrim. Jak podkreśla dostawca, Azymut jest pierwszym w Polsce, jak też w tej części Europy Środkowo-Wschodniej, użytkownikiem konfiguracji uwzględniającej oba te rozwiązania.

Wdrożenie obu maszyn to część planu inwestycyjnego, realizowanego przez OSDW Azymut od 2018 roku. Jego pomysłodawcą jest Maciej Szymański – dyrektor drukarni cyfrowej OSDW Azymut, który tak tłumaczy proces decyzyjny związany z pojawieniem się w firmie m.in. nowych rozwiązań Müller Martini:

„Przyjęte przez nas założenia były bardzo wyraźne: dwukrotne zwiększenie wydajności w druku i oprawie miękkiej, wprowadzenie koloru, możliwość stosowania podłoży powlekanych, wreszcie – zwiększona automatyzacja procesów produkcyjnych, także w kontekście lepszej współpracy z naszym magazynem w Strykowie. Kolejnym etapem był wybór właściwych partnerów – przyjęliśmy założenie, że dostawcy mają reprezentować najwyższą półkę światową pod względem jakości i wydajności. Firma Müller Martini spełniła wszystkie warunki: okazała się najlepszym dostawcą poszukiwanych przez nas, zaawansowanych rozwiązań do oprawy miękkiej i obcinania bloków książkowych”.

Jacek Kobyliński, dyrektor sprzedaży Müller Martini Eastern Europe GmbH, dodaje: „Najbliższe instalacje, uwzględniające jednocześnie maszyny Vareo i InfiniTrim, działają w Moskwie i Berlinie. Oznacza to, że wdrożenie zrealizowane w łódzkiej drukarni OSDW Azymut jest na swój sposób pionierskie, podnoszące proces realizowanej tu oprawy miękkiej na zupełnie nowy poziom automatyzacji, precyzji, wydajności i jakości.

Zarówno Vareo, jak też InfiniTrim to maszyny skierowane do drukarń poszukujących maszyn z najwyższej półki (gwarantujących niezawodność i ciągłość produkcji), oferowanych przez silnych partnerów, dostarczających nie tylko zaawansowane rozwiązania, ale także profesjonalny serwis czy doradztwo techniczne. Inwestując w nasze urządzenia, gwarantują sobie rozwój przez wiele kolejnych lat głównie z uwagi na możliwość ich rozbudowy oraz programy serwisowe, a zarazem wybiegają w przyszłość, m.in. w kontekście wytycznych Przemysłu 4.0…

Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.